Dnes je 14.04.2024

Svátek má Vincenc

ikonka pocasi 10°C - zataženo

Pelhřimov

Manželé Vyžralovi na radnici oslavili zlatou svatbu

Manželé Vyžralovi na radnici oslavili zlatou svatbu

Neuvěřitelných padesát let společného života oslavili manželé Libuška a Jan Vyžralovi z Křelovic. V sobotu 29. dubna si v obřadní síni pelhřimovské radnice připomněli slib, který si před padesáti lety dali, že po celý život budou žít v lásce a svornosti. „Myslím, že mluvím za všechny, když řeknu, že vaše manželství je pro nás všechny inspirací. Jste si nejen mužem a ženou, ale i velkými kamarády. Nikdo nevydrží být bezhlavě zamilovaný ani deset let. Přítel je člověk, který nás zná, zná naše chyby i nedostatky, a přesto nás má rád.

To je manželská láska, ta vaše, která ví, že i když ten druhý není úplně dokonalý, je již padesát let tou nejlepší volbou ze všech,“ uvedl mimo jiné ve svém proslovu oddávající místostarosta Karel Kratochvíl. Manželé si s dojetím zavzpomínali na chvíle, kdy si před půlstoletím (28. dubna 1973) řekli na pelhřimovské radnici „ano“ a vstoupili do šťastného svazku manželského. Závěrem obřadu si tradičně vyměnili snubní prsteny, políbili se a podepsali se do pamětní knihy, která bude vzpomínkou na tento pro ně významný den.

Manželé Vyžralovi žili 25 let v Pelhřimově a 25 let už žijí v Křelovicích. Vychovali s láskou tři děti, těší se z osmi vnoučat a dvou pravnoučat. Jan a Libuška jsou dokonalý pár, i co se zálib týče. Jan vše opraví a neustále něco doma kutí. Libuščiným královstvím je zahrádka. Jak říká Jan, „má žena vytváří to vše hezké kolem nás“.
Do dalších let společného života přejeme hodně zdraví a štěstí.