Svátek má Ctibor

ikonka pocasi 3°C - oblačno

Pelhřimov

Lídra se zaskočit nepovedlo, rozhodla už první třetina

Poslední utkání v roce rozmnožení bodového zisku nepřineslo. Florbalisté pelhřimovského Spartaku v domácím prostředí prohráli s Panthers Praha. Lídrovi tabulky podlehli 2:6, když o všem podstatném rozhodla katastrofální první třetina. „První třetinu jsme hráli neuvěřitelně ustrašeně a nedůrazně. Ve zbytku utkání bohužel bez kvalitního zakončení i útočné fáze. Pozitivem je přesilovka, ubráněné oslabení i premiéra juniora Michala Březiny v bráně. Dvěma klukům, které po dnešním utkání čeká operace, přeji brzké uzdravení. Díky divákům za fantastickou kulisu,“ shrnul zápas trenér Jan Koten.

Jak už bylo řečeno, první třetina se Spartaku hrubě nepovedla. Po 66 vteřinách dostal hosty do vedení Zelinka, ve 4. minutě upravil na 0:2 Hrubý. Ten byl i u třetí branky celku z hlavního města a v 16. minutě po totální „rozborce“ obrany Pelhřimova posunul Nový skóre na 0:4.

Co bylo sympatické, že domácí za nepříznivého stavu bojovali. Výsledkem bylo snížení Zábrany, i když v tomto případě se brankář Panthers musel stydět. Buzíkovi totiž propadl do sítě míček vystřelený z poloviny hřiště. O obratu v zápase ale nemohla být ani řeč. Naopak do konce druhé třetiny posunuli skóre na 1:6 Wojnar a Hudec. V závěrečné části už se z úspěšného střeleckého počinu radoval jen Vojtěch Papež, který tak mírnil jednoznačnou prohru Pelhřimova.

PELHŘIMOV – PANTHERS PRAHA  2:6
Branky: 26. Zábrana, 44. Vojtěch Papež - 2. Zelinka, 4. a 11. Hrubý, 16. Nový, 38. Wojnar, 40. Hudec. Rozhodčí: L. Ležák a M. Ležák. Vyloučení: 1:1 – bez využití. Diváci: 207. Třetiny: 0:4, 1:2, 1:0.