Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 20°C - jasno

Pelhřimov

Lidé ve městě se zapojili do výzev motivujících k pohybu

Lidé ve městě se zapojili do výzev motivujících k pohybu

Pelhřimov slaví významný úspěch v celorepublikové výzvě 10 000 kroků, která motivovala bezmála 16 tisíc účastníků po celé republice ke zdravému pohybu. V rámci výzvy, konkrétně v kategorii měst nad 10 tisíc obyvatel, Pelhřimov zvítězil a získal putovní pohár a diplom. Tyto trofeje převzali zástupci týmu města Pelhřimov Tomáš Petera a Milan Hotovec v Mostě. Za úspěchem Pelhřimova stojí především zapojení pelhřimovských týmů – Nemocnice Pelhřimov, Města Pelhřimov a Generali Česká pojišťovna.

Vyhodnocení výzvy se konalo u rybníka Stráž, kde byli oceněni nejlepší jednotlivci a týmy. Celkem se do výzvy v Pelhřimově zapojilo 92 chodců a osm týmů, kteří dohromady našlapali 31 031,51 kilometrů. „Aktivně se zapojilo i vedení města a zaměstnanci úřadu, k čemuž jim patří velká gratulace," uvedla cyklokoordinátorka města Veronika Němečková.

Výzva 10 000 kroků nebyla jen o soutěžení, ale také o překonávání osobních hranic. Účastníci si stanovili denní cíle od jednoho do třiceti kilometrů podle svých individuálních možností. Město Pelhřimov je členem spolku Partnerství pro městskou mobilitu, který organizuje tuto výzvu. Spolek je nepolitickou a nevládní organizací sdružující města, svazky, kraje a různé odborné a neziskové organizace.

Součástí neformálního setkání u rybníka Stráž bylo také vyhodnocení květnové výzvy Do práce na kole, kterou pořádala Místní akční skupina Šipka ve spolupráci s Hodinou H a Městem Pelhřimov. Nejlepší účastník této kampaně absolvoval přes dva tisíce kilometrů, jak uvedla předsedkyně spolku Hodiny H Daniela Havlíčková při ocenění.

„Tyto úspěchy potvrzují, že Pelhřimov nejen podporuje zdravý životní styl svých obyvatel, ale také aktivně přispívá k udržitelné mobilitě ve městě. Gratulujeme všem zúčastněným a těšíme se na další výzvy a úspěchy,“ uvedl starosta města Pelhřimov Ladislav Med.

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov