Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 18°C - oblačno

Pelhřimov

Letní scéna: Noid Bárta, Aneta Langerová i gastroakce

Letní scéna: Noid Bárta, Aneta Langerová i gastroakce

Blíží se léto, čas dovolených, hezkého počasí a také kulturních akcí pod širým nebem. Bohatý program je připravený na venkovní scéně před kulturním domem Máj. Těšit se můžete na koncerty, promítání filmů, pořady pro děti a v neposlední řadě také gastro akce.

Muzika a tanec…
Chcete-li velká jména, máte je mít. Před na podiu před Májem vystoupí Václav Noid Bárta s svou kapelou Bek Bek Clan (7. července) a Aneta Langerová (9. srpna). „To jsou pro nás takové stěžejní koncerty, ale hudby nabídneme pochopitelně více. V srpnu uspořádáme letní rockový festival. Zahrají na něm místní kapely,“ informovala Vlasta Vlčková, vedoucí programového oddělení Kulturních zařízení města Pelhřimova.
Za pozornost stojí i dvě taneční zábavy. Nejprve Pelhřimov roztančí místní kapela Wajt (12. července), Keks dorazí 13. září. Pro ty, kteří rádi hudbu nejen poslouchají jsou připraveny dvě tančírny. Jedna bude dokonce s doprovodem živé kapely, zahraje uskupení Celest & Charles.

Jídlo a pití…
Gastro akce se v Pelhřimově uchytily, na venkovní scéně u KD Máj mají své nezastupitelné místo. Po loňském velkém úspěchu se vrací Den piva (29. června), už potřetí se budou konat Street Food Festival (20. července) a Den vína (3. srpna). „Nebudou to akce jen o jídle a pití. Při Dni piva bude hrát kapela ROCKetc, při Dni vína se můžete těšit na cimbálovku. Hudební podkres bude mít i Street Food Festival,“ uvedla.

Letní kino…
Promítat bude každou prázdninovou středu. Jedinou výjimkou bude ta, kdy na Masarykovo náměstí dorazí Kinematograf bratří Čadíků. „Filmy, jaké promítneme, v tuto chvíli ještě říci nemohu. Čekáme na nabídku distribučních společností. Pokusíme se ale vybrat ty nejatraktivnější,“ slíbila Vlasta Vlčková.

Pro děti…
Konec i začátek školního roku olemují diskotéky. O prázdninách mohou děti vyrazit na čtyři pohádky. V nabídce budou například O pejskovi a kočičce, O kominíkovi, O ševci Kubovi.

Kamil Vaněk