Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 21°C - oblačno

Pelhřimov

Letní kino před Májem lákalo. Nejúspěšnější byl Maverick

Letní kino před Májem lákalo. Nejúspěšnější byl Maverick

Tom Cruise v hlavní roli adrenalinem našlapaného děje filmu Top Gun: Maverick, to byl největší tahák pro lidi v letním kině před kulturním domem Máj během letošního léta. Na červencové promítání dorazily takřka dvě stovky diváků. „Přišlo jich hodně, ale řekla bych, že film měl ještě větší potenciál. Jenže odpoledne se trochu kazilo počasí, což možná pár lidí odradilo. I tak jsme ale před začátkem promítání přidávali židle. Původní počet nestačil,“ vysvětlila vedoucí kina Vesmír Šárka Pithartová.

Návštěvnost letní scény hodnotí jako velmi dobrou. „Promítali jsme osmkrát. Větší návštěvy byly v červenci, což ovlivnilo počasí. V srpnu už bylo občas i deštivo. Celkově ale můžeme být spokojeni,“ přiznala. Lidi zajímaly především české komedie a zmíněný Top Gun: Maverick. Takřka dvě stě diváků v hledišti je na Pelhřimov velké číslo. A to i v porovnání s představeními v hlavním sále kina Vesmír. „Tam jsme se na vyšší čísla v návštěvnosti dostali až teď, kdy jsme promítali divácké šlágry Barbie nebo Onemanshow: The Movie,“ připomenula vyprodaná hlediště.

Ale zpět k letnímu kinu. Kulturní zařízení města Pelhřimova se snažily zážitek divákům co možná nejvíce zpříjemnit. Z tohoto důvodu byl v bezprostřední blízkosti hlediště stánek s občerstvením. „Nabízeli jsme nápoje a vždy dvě příchutě popcornu – slanou a sladkou. Lidé si kupovali, zájem byl a postupně narůstal. Přece jen bylo znát, že taková nabídka tu v minulosti nebyla,“ podělila se o zkušenost Šárka Pithartová. K pohodlí diváků jistě přispěla i do večerních hodin otevřená kavárna v kulturním domě Máj.

Na letní kino tak určitě dojde i v příštím roce. Jen je otázkou, zda se bude promítat v pátečním termínu. „Musíme si ještě vyhodnotit, zda by nebylo lepší promítat znovu uvnitř týdne. Přece jen v pátek už řada lidí odjíždí z města pryč na víkend nebo se konají další kulturní akce,“ zamýšlí se nad možnou inovací vedoucí kina Vesmír.