Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 21°C - jasno

Pelhřimov

Letní kino u Máje nabídne především české filmy

Letní kino u Máje nabídne především české filmy

Bude to sázka na domácí filmy. Letní kino před pelhřimovským kulturním domem Máj v červenci uvede hned dvě komedie. Milovníci promítání pod širým nebem se mohou těšit na úspěšné snímky Prázdniny s Broučkem (na hlavním snímku) a Sladký život. Přehlídku domácí kinematografie umocní drama Zápisník alkoholičky, na které se půjde 17. července.

„Velký úspěch mají tradičně komedie, proto jsme zařadili hned dvě. Chtěli jsme také v programu nějakou novinku a tento požadavek splňuje právě Zápisník alkoholičky,“ vysvětlila kritéria skladby programu vedoucí kina Vesmír Šárka Pithartová. Ta samozřejmě nemohla zapomenout na děti. Proto se 24. července budou promítat Domácí příšerky.

Zatímco v loňském roce se do letního kina chodilo v pátek, tentokrát bude promítacím dnem středa. Možná to zní paradoxně, ale tento termín by měl slibovat větší naplněnost hlediště. „Spousta lidí v pátek z města odjíždí na chalupy, prodloužené víkendy,“ odůvodnila. Letní kino bude tradičně promítat po setmění a stalo se i dobrým zvykem, že za výhodnější cenu. Ta bude letos jednotná – 100 korun.

Červencový program letního kina
Středa 3. 7.: PRÁZDNINY S BROUČKEM
Bára Poláková a Lukáš Příkazký vyráží obytňákem do Chorvatska. A ne ledajakým! Nečekané dědictví jim přihraje karavan po dědovi, jemuž se odjakživa říká Brouček. A Jadran se zdá být nadosah…. Jenže po cestě je potká spousta překvapení i zážitků, které v plánu vůbec neměli.

Středa 10. 7.: SLADKÝ ŽIVOT
Mistr světa v hokeji, který miluje krásné ženy a rychlá auta, musí projít nečekanou životní zkouškou, aby nezklamal své nové přátele a rodinu, o jejíž existenci neměl tušení. V hlavních rolích: V. Polívka, P. Hřebíčková, J. Cina, A. Dolečková a další.

Středa 17. 7.:  ZÁPISNÍK ALKOHOLIČKY
Jak snadné je propadnou závislosti, jak těžké je si ji připustit a pak se z ní dostat? Zápisník alkoholičky je upřímnou filmovou zpovědí abstinující alkoholičky a nemoralizujícím pohledem na to, jak pijí ženy. Film je inspirován skutečným příběhem a zachycuje nejen pád na společenské dno, ale taky momenty, kterým se nejde nezasmát.

STŘEDA 24. 7.: DOMÁCÍ PŘÍŠERKY
Elfinové se nepodobají žádným jiným tvorům. Laskaví a dobrosrdeční kouzelní skřítci milují zmrzlinu a scházejí se na týdenním sjezdu, aby se poradili, jak co nejlépe pečovat o „svého člověka". Zkrátka se ze všech sil snaží splnit své poslání. Prostě idyla. Nebýt jedné mimořádné výjimky... Finnicka.

Kamil Vaněk