Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - polojasno

Pelhřimov

Lepší obraz i zvuk. Místo části sedadel jsou lehátka. Kino prošlo proměnou

Lepší obraz i zvuk. Místo části sedadel jsou lehátka. Kino prošlo proměnou

Dvacet pět dnů nepromítalo kino Vesmír. Za tu dobu prošlo zásadní modernizací a celou řadou úprav. Momentálně nabízí divákům větší komfort – lepší obraz i zvuk, možnost sledovat film vleže i nový systém prodeje vstupenek či občerstvení.

Tím nejzásadnějším počinem byla změna AV techniky. „Ta stará se dostala na hranici životnosti, proto město Pelhřimov jako náš zřizovatel počítalo v rozpočtu na letošní rok s nákupem nové. Výměna se uskutečnila právě v minulých týdnech,“ informoval Martin Ecler, ředitel Kulturních zařízení města Pelhřimova, které mají provoz kina Vesmír na starosti.

Nový projektor je laserový měnila se i kompletní technika, která s promítáním filmů souvisí. Nový je promítací server. Původní zvuk 5.1 Dolby Digital byl nahrazen za pokročilejší verzi 7.1, došlo k výměně zesilovačů. „Veškeré změny si kladou za cíl nabídnout divákovi ten nejlepší zážitek. Obraz i zvuk budou výrazně lepší, při promítání filmů v režimu 3D nabídneme divákům nové brýle. Ty budou lehčí a určitě i méně poruchové než ty původní,“ uvedl. Rozhodně ne poslední novinkou v sále je nové promítací plátno.

Proměnou prošlo i hlediště. Po analýze návštěvnosti kina a možností promítat filmy opakovaně došlo k redukci sedadel. Několik jich ubylo v poslední řadě, což bylo nutné pro vytvoření ochranné zóny v blízkosti laserového promítacího zařízení. Sedadla zmizela v prvních třech řadách, kde je nahradila pohodlná pololehátka. „Inspirovali jsme se ve velkých kinech. Divákům chceme nabídnout možnost většího komfortu. Nyní je na rozhodnutí každého, zda bude chtít představení sledovat v sedě nebo se položí. Každému vyhovuje něco jiného a my tu možnost výběru momentálně nabízíme,“ sdělil Martin Ecler.

Redukce počtu sedadel má jednu podstatnou výhodu. Nový systém kina obecně klade menší nároky na velikost obsluhujícího personálu a snížená kapacita bude mít dopad na potřebu méně osob povinného protipožárního dozoru, což přinese snížení provozních nákladů.

Kino lépe působí i na pohled, vnitřní prostory mají novou výmalbu. Vstupenky koupíte také v přívětivějším prostředí. Venkovní pokladna byla přestěhována do vnitřních prostor, prodej vstupenek tak bude probíhat jako u ostatních kulturních akcí. Samozřejmostí se stává i bezhotovostní nákup vstupenek. Změnil se také provozovatel občerstvení. „To jsme si po řadě let vzali pod náš patronát. Chtěli jsme mít větší kontrolu nad nabídkou, způsobem přípravy i bezhlučnosti obalů, do kterých se občerstvení dává,“ vysvětlil Martin Ecler.

Pozn.: Kulturní zařízení města Pelhřimova p.o. tímto děkují Městu Pelhřimov za investici do vybavení kina Vesmír.