Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Leden nabízí hned dva výlety do říše pohádek

Leden nabízí hned dva výlety do říše pohádek

Hned dvě pohádková představení si můžete v tomto měsíci užít v Pelhřimově. Už tuto sobotu se na malé scéně kulturního domu Máj bude o pobavení nejen dětských diváků snažit místní loutkoherecká skupina Rolnička, v sobotu 20. ledna si můžete připomenout legendární sbírku 1000 a jedna noc v podání Divadla Navětvi.

Rolnička na první lednovou sobotu připravila dvojici pohádek. V případě Princezny Čárypíše se jedná o veršovaný příběh o zakleté princezně. A jak už to v podobných pohádkách bývá, vysvobození lehké není, svede ho jedině Honza. Klasikou je pohádka O kohoutkovi a slepičce.

I 1000 a jedna noc (na přiložené fotografii) je evergreenem pohádkových vyprávění.  Divadlo Navětvi je ale neokoukané. „Divadlo vzniklo teprve v roce 2016 a vzhledem k tomu, že nemá vybudovanou stálou scénu, specializuje se na zájezdová představení,“ informovala Ingrid Petroušková z pořadatelských Kulturních zařízení města Pelhřimova a dodala: „Těšit se můžete na imaginativně zaměřené představení s prvky okouzlujícího stínového a zázračného černého divadla.“

Pohádky v lednu
PRINCEZNA ČÁRYPÍŠE A O KOHOUTKOVI A SLEPIČCE
Malá scéna KD Máj – sobota 6. ledna (15:00). Hraje loutkoherecká skupina Rolnička.

1000 A JEDNA NOC
Divadlo L. Lipského – sobota 20. ledna (15.00). Hraje Divadlo Navětvi.

Kamil Vaněk