Dnes je 27.07.2024

Svátek má Věroslav

ikonka pocasi 28°C - zataženo

Ledeč Poutníky nezabrzdila. Zítra začíná play-off

Výhrou v Ledči nad Sázavou se rozloučili se základní částí Krajské ligy Vysočiny hokejisté Pelhřimova. Výsledek 8:3 jen dokumentuje pohodu, v jaké se momentálně tým nachází. Jednalo se o třináctou výhru v řadě. „Bylo znát, že už soupeři o nic nešlo. Měli jsme jasně navrch,“ popsal dění na ledě trenér Poutníků Jaroslav Bolf.

Zároveň přiznal, že s ohledem na blížící se play-off už ani jeho svěřenci nehráli, jak se říká, na krev. „Už jsme se trochu šetřili. Hlavně jsme nechtěli, aby se někdo zranil,“ vysvětlil. Pelhřimov z tohoto důvodu proto dal ve velké části zápasu prostor všem svým hráčům, v bráně dostal příležitost teprve osmnáctiletý Vojtěch Roh.

V zápase byl první, kdo inkasoval. V 5. minutě ho překonal Kalenský. Pelhřimov ještě do první pauzy ale skóre otočil – v početní výhodě srovnal Šťáva, v 19. minutě přesně mířil Martin Hadrava. Rozhodující náskok si Poutníci vypracovali ve druhé třetině. Dvořák, Marek Hadrava a F. Kasalý upravili na 1:5. Pak sice snížil Prchal, ovšem jednoznačný scénář zápasu už to nezměnilo. To ostatně potvrdila i závěrečná dvacetiminutovka.

Play-off začíná už zítra (27. února). Na stadionu u říčky Bělé se od 19 hodin představí béčko Velkého Meziříčí. Čtvrtfinálová série se hraje na tři vítězné zápasy.