Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 22°C - zataženo

Pelhřimov

Květiny, keře i džemy. Zahrádkáři dnes a zítra prodávají přebytky

Květiny, keře i džemy. Zahrádkáři dnes a zítra prodávají přebytky

„Mám ráda větší kytky, takže jsem si vybrala hortenzii a bobkovišeň,“ svěřila se Miloslava Smrčková, která v pátek ráno navštívila tradiční prodej zahrádkářských přebytků v budově Českého zahrádkářského svazu Pelhřimov v ulici Na Obci. Nakoupit si přišla i Veronika Křížová. „Na prodeje přebytků chodím pravidelně. Byla jsem i na jaře. Dnes jsem si vybrala trávy, chryzantémy a rybíz,“ ukázala košík u pokladny.

Na pultech v budově zahrádkářů se objevily především rostliny určené k podzimní výsadbě. Nechyběly ale ani zahrádkářské produkty. Zájem byl i o ovocné džemy. „Nejvíce lidí tradičně chodí v pátek ráno. Je to pochopitelné, v tu dobu je tu největší výběr,“ informovala prodávající ze zahrádkářského svazu Jaroslava Kožichová. I když nabídka ve dvou místnostech byla pestrá, podle jejích slov jarní prodeje jsou pro veřejnost zajímavější. „O ty je zájem větší. Stává se, že tu lidé u vstupu i stojí fronty.“

Prodej přebytků začal dnes v osm hodin ráno. Otevřeno bude do 17 hodin. Nakoupit si můžete přijít i zítra mezi osmou a jedenáctou hodinou dopolední.