Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 21°C - jasno

Pelhřimov

Nevíte, co pod stromeček? Darujte kulturní zážitek

Nevíte, co pod stromeček? Darujte kulturní zážitek

Přemýšlíte nad dárečkem pro své blízké pod stromeček. Hledáte dárek, který bude neotřelý a potěší? Máme pro vás tip. Zkuste darovat zážitek. Vyberte si z nabídky pořadů Kulturních zařízení města Pelhřimova (KZmP). Menu je skutečně bohaté.

Tipy Pelhřimovským novinám poskytla Vlasta Vlčková, vedoucí programového oddělení KZmP. "Divadlo mám velmi ráda, ale v tomto případě ho jako svůj jednoznačný tip označit nemohu. Nabídka na první týdny a měsíce nového roku je velmi pestrá. Je poskládána multižánrově a věřím, že si v ní vybere každý, bez ohledu na věk," uvedla.

Přesto na několik programových "perliček" upozornila. "Především poprvé v Pelhřimově přivítáme Osmanyho Laffitu (na přiložené fotografii). Částečně reagujeme i na podnět lidí, kteří k nám za kulturou chodí. Osmanyho Laffitu si přáli, pro nás nebylo snadné ho do Pelhřimova dostat, termínový kalendář má velmi plný. Usilovali jsme o to více než rok a jsem ráda, že se to nakonec povedlo. Každopádně se můžeme těšit na neotřelý styl humoru, scénky i úsměvné podání češtiny," pozvala.

Dalším pořadem, který bezesporu stojí za pozornost, je koncert Asonance. "V tomto případě nás čeká folkový výlet do Británie. Kapela, která se v Pelhřimově představí vůbec poprvé, patří mezi uznávané interprety irských a skotských balad, tanců a instrumentálních sladeb," informovala Vlasta Vlčková.

Na své si mohou přijít i milovníci cestopisných pořadů. Po jedné stopě je název projektu herce Martina Písaříka a cestovatele Igora Brezovara. "Cestopis je to neotřelý, který se vymyká rámci podobných pořadů. Mapuje jejich cestu na motorkách po západním pobřeží Afriky z Maroka do Kapského města," upozornila.

Nabídka kulturních pořadů
NOVOROČNÍ KONCERT S VYSOČINKOU
KD Máj – neděle 7. ledna - 15:00
Vysočinka zve na již tradiční Novoroční koncert. Hostem koncertu bude Uršula Kluková.

KAFE U OSMANYHO – TALK SHOW OSMANA LAFFITY
Divadlo L. Lipského – pondělí 15. ledna – 19:00
Devadesát minut neuvěřitelných historek ze života Osmanyho Laffity, při kterých se budete bavit od první chvíle. Moderuje Eva Decastelo a hostem bude Michaela Gemrotová nebo Bára Motlová nebo Martin Schreiner. 

JDI ZA ŠTĚSTÍM – MARIÁN VOJTKO A BOHUŠ MATUŠ ZPÍVAJÍ PÍSNĚ KARLA GOTTA
KD Máj – úterý 16. ledna – 19:00 
Vzpomínkový koncertní pořad „Jdi za štěstím“ v podání Bohuše Matuše a Mariana Vojtka, nabízí ohlédnutí za největší osobností naší populární scény, Karla Gotta. 

SVĚTÁCI
Divadlo L. Lipského – čtvrtek 18. ledna – 19:00
Adaptace známé filmové hudební komedie. Parta tří fasádníků od Velhartic pracuje v Praze, v tom zářivém, velikém hlavním městě plném lákadel, zábavy a bujarého nočního života. Hrají: herci Divadelní společnosti Háta - Viktor Limr / Lumír Olšovský / Filip Tomsa, Dalibor Gondík / Zbyšek Pantůček, Aleš Háma / Martin Sobotka, Vlasta Žehrová / Olga „Háta“ Želenská, Monika Absolonová / Ivana Andrlová a další.

POUTNÍCI – „PŘES 50 LET V COUNTRY“
KD Máj malá scéna – čtvrtek 8. února -19:00
Tento pořad odehraje kapela s bendžistou Petrem Voštou, zpěvákem Jakubem Bílým. To jsou ti mladší současní Poutníci. Ti starší současníci jsou Jan Máca, mandolína a zpěv a Jiří Pola – Karas, hráč na elektrický kontrabas, zpěvák a kapelník.

PO JEDNÉ STOPĚ
Divadlo L. Lipského – pondělí 19. února – 19:00
Herec Martin Písařík a cestovatel Igor Brezovar v rámci projektu PO JEDNÉ STOPĚ po třech letech dokončili svoji cestu po Africe. 

DOKUD NÁS MILENKY NEROZDĚLÍ
Divadlo L. Lipského – pondělí 26. února – 19:00
Brilantní situační komedie plná zvratů a záměn o tom, kolik milenek je zapotřebí ke zkáze jednoho dlouholetého manželství od úspěšného francouzského autora Erica Assouse.  Hrají: Vladimír Kratina, Veronika Freimanová, Jana Bernášková, Kateřina Lojdová, Luděk Nešleha.

ASONANCE – IRSKÉ A SKOTSKÉ LIDOVÉ BALADY, PÍSNĚ A INSTRUMENTÁLNÍ SKLADBY
KD Máj – pátek 1. března – 19:00
Skupina Asonance patří k nejstarším skupinám působícím na české folkové scéně - její vznik se datuje až do roku 1976. Skupina patří k uznávaným interpretům irských a skotských balad, tanců a instrumentálních skladeb jako jsou reel, jig nebo hornpipe. 

KOLLÁROVCI
KD Máj – čtvrtek 7. března – 19:00
Kapela Kollárovci je originálním seskupením mladých, velmi talentovaných hudebníků. Svým hudebním uměním baví už mnoho let posluchače doma i za hranicemi Slovenska. 

LUKÁŠ PAVLÁSEK – PLANETA SLEPIC
Divadlo L. Lipského – čtvrtek 4. dubna – 19:00
Devadesátiminutová one-man-show Lukáše Pavláska Planeta slepic je stand-up speciál, ve kterém se koukneme, jaké vyhlídky má naše slavná civilizace, kde si každý myslí, že má pravdu, stále jen nakupuje nepotřebné věci a kde vedle sebe žijí tak rozdílné bytosti, jako jsou ženy, muži a psi. 

Kamil Vaněk