Dnes je 27.07.2024

Svátek má Věroslav

ikonka pocasi 28°C - zataženo

Křemešník obsadili běžci. Konal se tam Běh města Pelhřimova

V krásném prostředí vrchu Křemešník se v sobotu 7. října uskutečnil přespolní Běh města Pelhřimova. Ten za podpory Rozvojového fondu města, VZP i dalších partnerů uspořádal Ski klub Pelhřimov. Běh byl součástí Lyžařského poháru Vysočiny 2023/2024.

Na trať se vydali běžci prakticky celého věkového spektra, od nejmenších až po veterány. Jako první změřily síly mladí sportovci v kategorii Myšáci, což jsou děti ročníků narození 2016 a mladší. Zde byli nejrychlejší Pelhřimáci, z triumfů se těšili Anežka Heřmánková a Matyáš Novotný.

Soutěžilo se ve čtrnácti věkových kategoriích. Ty nejprestižnější boje se odehrály v samém závěru. Pohár VZP si na trati o délce 2800 metrů v kategorii žen vybojovala Jana Simandlová (Liga Atletů Pelhřimov). Pohár starosty města se stal kořistí Lukáše Herny z Humpolce. Členitou trať o délce 4200 metrů absolvoval za 20:14,72. Stupně vítězů doplnili Martin Šejnost a Jakub Koten (oba Pelhřimov). Medaile nejúspěšnějším předal místostarosta Pelhřimova Karel Kratochvíl.

Lyžaři při akci na Křemešníku také zavzpomínali na MUDr. Jana Horníčka - dlouholetého předsedu oddílu lyžování v Pelhřimově, který zemřel 16. září ve věku 84 let.

Atmosféru Běhu města Pelhřimova přibližuje fotogalerie. Pelhřimovské noviny si na tomto místě dovolují poděkovat Barboře Kotrčové ze Ski klubu Pelhřimov, která dodala značnou část fotografií.