Dnes je 14.04.2024

Svátek má Vincenc

ikonka pocasi 10°C - zataženo

Pelhřimov

Konec. Hokejistům zlomily vaz chyby ve druhé třetině

Konec. Hokejistům zlomily vaz chyby ve druhé třetině

Pelhřimovští hokejisté mají po sezoně. V play-off Krajské ligy Vysočiny skončili v semifinále, poměrem 3:1 na zápasy je vyřadila Chotěboř. Čtvrtý zápas série, který se hrál ve středu večer, skončil vítězstvím týmu z Havlíčkobrodska 5:4.

„Třicet minut jsme hráli dobře. Z pěti gólových šancí jsme ale využili jen jednu,“ začal hodnocení trenér Poutníků Jaroslav Bolf a k dalšímu průběhu utkání dodal: „Bohužel pak jsme udělali dvě hrubé chyby a soupeř se dostal do vedení 3:1.“

Ve druhé polovině duelu už byl marný hon Pelhřimova za vyrovnáním. Odstup ve skóre kolísal mezi jednou a dvěma brankami. „Dělali jsme všechno pro to, aby se to změnilo. Opět tam byla velká snaha ze strany kluků, ale její míra byla až příliš velká. Proto nám chyběl klid, který by přinesl kýžený efekt,“ uvedl kouč.

Navzdory tomu, že ho vyřazení z bojů o krajský titul zabolelo, uznal kvality soupeře. „Chotěboř postoupila asi zaslouženě. Zcela změnila koncept hry ze základní části. Bojovala, v pěti hráčích bránila i útočila. V celé sérii podala velmi dobrý výkon.“

Kredit od trenéra Pelhřimova si vysloužili i fanoušci. „Klobouk dolů před nimi. Zase do Chotěboře přijeli ve velkém počtu a fandili až do samého konce. Za celou sezonu bych jim rád poděkoval,“ vyjádřil se Jaroslav Bolf.

CHOTĚBOŘ - PELHŘIMOV 5:4

Branky a nahrávky: 12. Dvořák (Pešek), 33. Dvořák (Svoboda), 35. Eis (Hospodka), 46. Vlček (Sedláček), 57. Svoboda (Dvořák, Pecen) – 13. Vrátný (Martin Hadrava), 46. Pospíchal (Marek Hadrava), 56. Pospíchal, 59. Vysloužil (Pospíchal). Třetiny: 1:1, 2:0, 2:3.

 Kamil Vaněk