Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 18°C - oblačno

Pelhřimov

Kompostéry mají zpoždění, čeká se na dotační titul

Kompostéry mají zpoždění, čeká se na dotační titul

V loňském roce provedlo Město Pelhřimov spolu s technickými službami průzkum zájmu obyvatel o kvalitní zahradní kompostéry, které by byly zakoupeny s dotační podporou. Tento průzkum byl realizován v souladu se Schválenou strategií odpadového hospodářství města Pelhřimov. Cílem projektu je poskytnout každému zájemci kompostér zcela zdarma, což má napomoci podpoře domácího kompostování a plnění zákonných povinností v oblasti odpadového hospodářství.

Odezva obyvatel na tento projekt byla pozitivní. Bylo zaevidováno celkem 540 vyplněných dotazníků, které vyjádřily zájem o domácí kompostér. V současné době se čeká na vypsání vhodného dotačního titulu. Podle plánu by měla být výzva k podání žádostí vyhlášena v polovině srpna tohoto roku, jak informovala ředitelka technických služeb Eva Hamrlová. Dále uvedla, že zájem o domácí kompostéry mezi obyvateli Pelhřimova roste, což je velmi potěšující.

Pro ty, kteří se rozhodli využít této možnosti, je stále otevřená šance zažádat si o kompostér zdarma. Stačí kontaktovat technické služby na emailové adrese info@tspe.cz a doplnit údaje - jméno a příjmení majitele zahrady, adresa trvalého pobytu a informace o velikosti zahrady v metrech čtverečních z důvodu přesného určení potřebného typu kompostéru.

Pelhřimovský projekt podpory domácího kompostování představuje významný krok směrem k udržitelnějšímu a ekologičtějšímu nakládání s odpady, který přispívá k ochraně životního prostředí a ke snižování množství odpadu končícího na skládkách.                                              

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov, ilustrační foto: pixabay.com