Dnes je 09.05.2024

Svátek má Ctibor

ikonka pocasi 4°C - polojasno

Komplikace. V sérii o záchranu ligy je vyrovnáno

Bez nadsázky se dá říci, že se začíná znovu. V sérii play-down o záchranu v Národní lize florbalistů je stav 1:1 na zápasy. Po výhře doma totiž hráči Spartaku neuspěli na půdě soupeře. V Králově Dvoře prohráli 7:5. „Špatný vstup do utkání. Dokázali jsme se postupně do utkání vrátit, což se cení. Útočný faul u branky soupeře a neubráněné oslabení nakonec rozhodly o vyrovnání série. Nedali jsme dva nájezdy ani nevyužili přes řadu šancí přesilovky. To jsou další faktory dnešní prohry,“ shrnul duel trenér Pelhřimova Jan Koten.

Začátek utkání byl pro hosty totálním šokem. V 5. minutě už to bylo 3:0. Nejprve míček pod horní tyčku vyvěsil Vlček, vzápětí si gólovou radost zopakoval a domácí definitivně posadil na koně věkem teprve junior Mašek. Když ve 12. minutě ranou z dálky upravil na rozdíl čtyř branek Hadaš, byl Pelhřimov na ručník.

Hosté se ale nevzdali a celý zápas usilovali o nápravu. První dílčí úspěch přišel v 16. minutě, kdy se po standardní situaci prosadil Blažek. Ve druhé části se začala karta otáčet. Domácí sice upravili na 5:1, ale odpovědí jim byly góly Kuchyni a Knězů. Ve třetí části se oba hostující střelci prosadili znovu, takže v 54. minutě bylo vyrovnáno 5:5.

Spartak ale obrat dokončit nedokázal. Radovali se naopak domácí. Po přihrávce zpoza branky jim vrátil vedení Lešuk a při power play Pelhřimova přidal sedmou trefu Králova Dvora Řehák.

Další utkání série, která se hraje na čtyři vítězné zápasy, je na programu v sobotu v Pelhřimově.

KRÁLŮV DVŮR – PELHŘIMOV 7:5
Branky: 2.  a 5. Vlček, 5. Mašek, 12. Hadaš, 35. Uhřík, 57. Lešuk, 60. Řehák - 16. Blažek, 38. a 54. Kuchyňa, 39. a 50. Knězů. Rozhodčí: Knap a Kolář. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 143. Třetiny: 4:1, 1:2, 2:2.