Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Komedie či sci-fi? Tuhle volbu nabízí kino Vesmír

Komedie či sci-fi? Tuhle volbu nabízí kino Vesmír

Dvě filmové premiéry přináší program kina Vesmír o nadcházejícím víkendu. V nabídce je romantická komedie S tebou nikdy (na snímku) a sci-fi snímek Chudáčci.

„Dvojice Bea a Ben tvoří na první pohled dokonalý pár, ale tak to vypadá zvenčí. Je to jejich póza pro rodinu a přátele, ve skutečnosti se nesnášejí. A právě nutnost přetvářky plodí celou řadu komických situací,“ charakterizovala první z uvedených filmů vedoucí kina Vesmír Šárka Pithartová.

Chudáčky, kteří nabízejí tak trochu frankensteinovský motiv, označila za hodně netypický ale bezesporu zajímavý film. „Je o ženě, kterou stvořil a přivedl k životu neortodoxní vědec. Nemá propojené emoce s fyzičnem, takže ve světě lidí naráží kvůli svému nestandardnímu chování,“ uvedla k zápletce. Snímek, na němž se podílely filmové produkce z Irska, Velké Británie a USA, byl pozitivně přijat kritikou. Ocenění si odnesl z festivalu v Benátkách, úspěch slavil i při Zlatých globech.

Děti se mohou inspirovat. Umožní jim to sto minut děje Vynálezce. „Příběh dětskému publiku představí Leonarda da Vinciho, který na královském dvoře experimentuje s lidským tělem, staví létající stroje či obrněné vozy,“ zve mladé diváky a jejich doprovod do kina Vesmír Šárka Pithartová.

Nejbližší program kina Vesmír:
KARLOS
Čtvrtek 25. 1. a sobota 27. 1. (20:00)

S TEBOU NIKDY
Pátek 26. 1.  a úterý 30. 1. (20:00)

CHUDÁČCI
Neděle 28. 1. (20:00)

JEDEN GÓL
Pondělí 29. 1. (20:00)

Představení pro děti:
VYNÁLEZCE
Pátek 26. 1. a sobota 27. 1. (17:00)

Kamil Vaněk