Dnes je 27.07.2024

Svátek má Věroslav

ikonka pocasi 26°C - zataženo

Kolaps! Vedli o čtyři branky, přesto prohráli

Hodně hořký lektvar museli vypít hokejisté Pelhřimova v úvodním duelu semifinále play-off Krajské ligy. V domácím prostředí podlehli Chotěboři, přitom utkání měli rozehrané parádně. V jeho polovině vedli 4:0.

Rozhodně ne nezaslouženě. Poutníci třicet minut hráli velmi soustředěně, důrazně a navíc byli produktivní i v zakončení. Vedení se ujali už ve 47. vteřině, kdy puk důsledně sledoval Votápek a následně ho poslal za záda Peška. Ve 12. minutě zafungovala spolupráce bratří Hadravů. Martin při přečíslení dvou na jednoho našel Marka a bylo to 2:0.

Druhá třetina nejprve přinesla dvojnásobení náskoku Pelhřimova. Postarali se o to Cejpek a po přihrávce Váchy Vysloužil. V tu chvíli to vypadalo, že domácí kráčí po vítězné stezce. Hosté je ale rychle vyvedli z omylu. Neprůstřelnost Zoura zrušil Adam a do konce třetiny upravili Svoboda s Vlčkem na 4:3.

Poslední dvacetiminutovka bohužel kolaps domácích potvrdila. Nedůraz v brankovišti potrestal vyrovnáním Svoboda. Hospodka a Vantuch už budovali náskok Chotěboře. Pak sice Dvořák snížil, ale Pelhřimovští v posledních šesti minutách o vyrovnání a prodloužení usilovali marně.

PELHŘIMOV – CHOTĚBOŘ 5:6
Branky a nahrávky: 1. Votápek, 12. Marek Hadrava (Martin Hadrava, F. Kasalý), 23. Cejpek, 27. Vysloužil (Vácha), 54. Dvořák – 30. Adam (Pejchal, Eis), 33. Svoboda, 39. Vlček (Mašek), 49. Svoboda, 50. Hospodka (Březina, Stránský), 52. Vantuch (Eis, Adam). Rozhodčí: Sibera, Sapík — Kuchta, Kukeně. Třetiny: 2:0, 2:3, 1:3. Pelhřimov: Zour – Vácha, Port, D. Kasalý, Glejtek, Bříza, Pospíchal, Šťáva – Siřiště, Kochrda, Cejpek, Machovský, Březina, F. Kasalý, Šulák, Marek Hadrava, Dvořák, Votápek, Vysloužil, Martin Hadrava, Vrátný.