Dnes je 14.04.2024

Svátek má Vincenc

ikonka pocasi 10°C - zataženo

Pelhřimov

Knihovna v březnu láká na bohatý program akcí

Knihovna v březnu láká na bohatý program akcí

Přednášky, cestopisné pořady, kurz olejomalby, pořad pro batolata či beseda se začínající spisovatelkou. To je v kostce program Městské knihovny Pelhřimov na měsíc březen. 

Pondělí 4. března

 • V rámci celostátní knihovnické kampaně Březen – měsíc čtenářů knihovna nabízí možnost bezplatné celoroční čtenářské registrace ve všech odděleních. A ještě bonus navíc. „Zveme vás na Knižní bazar v průjezdu knihovny, kde si můžete koupit vyřazené či darované knihy a časopisy za jednotnou cenu jednu korunu,“ sdělila vedoucí Městské knihovny Pelhřimov Iva Rajdlová. 

Středa 6. března

 • Od 13.00 hodin se ve studovně uskuteční na bezplatný kurz Chytrý telefon v praxi. Naučíte se, jak využívat chytrý telefon v každodenním životě. Zájemci o bezplatný kurz se musí předem přihlásit osobně v naučném oddělení knihovny nebo e-mailem na adrese naucne@knih-pe.cz případně na telefonním čísle 564 103 319, 565 321 093. Kurz je určený jen pro uživatele s operačním systémem Android. 
 • V hudebním oddělení se od 17.00 hodin uskuteční pořad Nepál. Do země nejvyšších hor světa nás zavede Ing. Pavel Kašpar z Malšic u Tábora. Kolem Annapuren, k vysoko položenému jezeru Tilicho Lake (5000 m), přes sedlo Thorung La (5400 m) a zajímavá sídla i pralesy v podhůří Himálaje vystoupáme až na Mera Peak (6461 m) s výhledy na známé osmitisícové vrcholy, včetně nejvyššího Mt. Everestu. Navštívíme hlavní město Káthmándú – Durbar Square, Opičí chrám Swayanbhunath, největší stúpu světa Bouddhanath i místo pohřebních obřadů Pashupatinath. Vstupné 50 Kč. 

Sobota 9. března

 • Pavel Michalica ve spolupráci s Městskou knihovnou Pelhřimov pořádá od 9.00 hodin v knihovně Kurz olejomalby metodou Bob Ross. Na výběr máte ze dvou motivů. Českou krajinku nebo Modré dveře. Budeme malovat olejomalbou Alla Prima – mokrá do mokré, na plátno o velikosti 50x40 cm. Přestávky na kávu, svačinku, oběd jsou samozřejmostí. Počet míst 12, vhodné i pro rodiče s dětmi od 12 let. Na kurzu, budete mít vše potřebné k dispozici. Obraz si odnesete s sebou. Více informací se dozvíte na stránkách www.michalicapavel.cz Plná cena kurzu je 1950 Kč za osobu. Využijte možnost vzít s sebou svého blízkého a můžete mít kurz levnější. Přijďte ve dvou a kurz máte za 1850 Kč na osobu. Je vás více? Vyjdu Vám vstříc a bude to ještě výhodnější. Tři až deset osob v jedné skupině (rodina, přátelé) – kurz za 1800 Kč – za osobu. Platbu za kurz přijímáme předem platbou na účet 88277388/2010. Buď v celé výši, nebo zálohu 1000 Kč. Variabilní symbol platby: 932024 a do zprávy: Příjmení a tel. číslo. Rezervace na telefonu 605 355 527, případně zaslat SMS ve tvaru: Jméno a příjmení, Váš e-mail, datum kurzu a motiv, co budete malovat (pokud máte již vybráno) nebo e-mailem na: pavelmichalica@seznam.cz 

Pondělí 11. března

 • Pro příznivce historie se od 17.00 hodin v hudebním oddělení uskuteční přednáška Bedřich Smetana s přednášející Ing. Miloslavou Stehnovou. Přijďte si připomenout životní příběh hudebního skladatele, který je považován za jednu z největších osobností české klasické hudby. 

Středa 13. března

 • Maminky a tatínkové s dětičkami od 1 do 2 let zveme do dětského oddělení na Batolecí dopoledne, které začíná v 9.30 hodin. Můžete se těšit na setkání plné knížek, hýbánek a hraní pro nejmenšíRezervace předem osobně v dětském oddělení knihovny nebo e-mailem na detske@knih-pe.cz případně na telefonním čísle 564 103 318, 565 321 093. 
 • Městská knihovna Pelhřimov zve děti i rodiče od 13.00 hodin do dětského oddělení na tvůrčí dílnu Látkové brože. Přijďte si vyrobit originální doplněk… 

Středa 20. března

 • Ve studovně se od 13.00 hodin uskuteční bezplatné školení Nebojte se internetu. Potřebujete poradit, jak vyhledávat na internetu? Společně si vše ukážeme a vyzkoušíme… Zájemci o bezplatné školení se musí předem přihlásit osobně v naučném oddělení knihovny nebo e-mailem na adrese naucne@knih-pe.cz případně na telefonním čísle 564 103 319, 565 321 093. 
 • Začínající spisovatelka Nela Kyselová z Rybníčku u Pelhřimova v hudebním oddělení představí svou prvotinu Vidlák bůůk, která vychází z autorčina facebookového blogu Vidlákblog, ale také o životě na venkově i o každodenních starostech a radostech se zvířaty… Beseda začíná v 17.00 hodin.

Čtvrtek 21. března
• V hudebním oddělení se od 9.00 do 16.00 bude konat další ročník krajského kola recitační přehlídky Pelhřimovský Poetikon s možností postupu na celostátní přehlídku uměleckého přednesu Wolkrův Prostějov 2024.

Pátek 22. března

 • Tradiční a oblíbené nocování dětí v knihovně Noc s Andersenem se uskuteční v pátek 22. března od 18.00 hodin v dětském oddělení knihovny. Tentokrát na nocležníky čeká pohádkový svět na motivy knihy Malý princ, ve kterém zažijí spoustu zábavy, dobrodružství i společného čtení… 

Úterý 26. března

 • Pro příznivce výtvarného umění je od 17.00 hodin v hudebního oddělení určena přednáška Příběh Velikonoc v obrazech malířů s oblíbeným lektorem Mgr. Jaroslavem Staňkem. Můžete se těšit na obrazy malířských mistrů s velikonočními motivy. Součástí přednášky bude promítání. 

Zdroj: Městská knihovna Pelhřimov