Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Knihovna obdržela dotaci kraje na nové auto

Knihovna obdržela dotaci kraje na nové auto

Městská knihovna Pelhřimov obdržela dotaci ve výši 490 tisíc korun od Kraje Vysočina. Finanční prostředky byly použity na nákup nového auta Citroën Berlingo pro Oddělení knihoven Městské knihovny Pelhřimov.

Pelhřimovská knihovna je jednou z pěti v kraji, které jsou pověřeny výkonem regionálních služeb knihovnám v příslušném okrese. Mezi základní služby patří nákup, zpracování a rozvoz takzvaných výměnných souborů knih do obecních neprofesionálních knihoven. Právě pro zajištění těchto úkonů bude nové vozidlo využíváno.

„Nákup nového auta představuje zásadní zlepšení v logistice našeho knihovnického systému, ale také zvyšuje pohodlí a efektivitu při rozvozu knih mezi 93 knihovnami, které naše oddělení obsluhuje. S tímto vozidlem můžeme zajistit, že knihy a další vzdělávací materiály budou doručovány včas a ve vynikající kondici,“ sdělila Markéta Kulíková, vedoucí Oddělení knihoven s tím, že nové auto bude opravdu vytížené: „Když to vezmeme v průměru, vyjíždíme s ním dvakrát třikrát týdně. Kupříkladu v uplynulém roce jsme jen při rozvozu souborů najeli 3585 kilometrů,“ doplnila.

Městská knihovna od dotaci žádala v roce 2023. Její přidělení pokrylo 89% nákladů. Nové auto Citroën Berlingo bylo zaregistrováno 5. března 2024, poprvé vyjelo 20. března.

Kamil Vaněk