Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Knihovna nabízí novinky. Zlákají vás Spletité lži?

Knihovna nabízí novinky. Zlákají vás Spletité lži?

Hned několik nových titulů naskladnila v posledních dnech Městská knihovna Pelhřimov. Na prvním místě je třeba jmenovat napětím napěchovaný titul od autorky Angely Marsons Spletité lži. Hrdinkou příběhu od současné královny krimy je inspektorka Kim Stoneová. Ta už viděla ledacos, ale pohled na oběť, která se našla v místní průmyslové zóně, vyrazí dech i jí. Když poté Kim oznámí zdrcující zprávu manželce zavražděného, Dianě Phippsové, nemůže se ubránit pocitu, že na ženině reakci něco nebylo v pořádku. A pak Diane a její rodina zmizí, v přírodní rezervaci je objevena další mrtvola a Kim se svým týmem narazí na stopu, která spojuje oba případy. Má to však háček – tajemství téhle stopy je přísně střeženo. Dokonce i některými z Kiminých kolegů...

Další vybrané novinky v pelhřimovské knihovně řadíme podle žánrů.

Beletrie
Láska & olivy (Jenna Welch), Hotel Magnifique (Emily Taylor) , Přes písek (Hugh Howey), Knihovna na Páté avenue (Fiona Davis), Kluk v lese (Maxwell Smart).

Naučná literatura
Škůdci v taláru 2. (Zdeněk Jemelík), Deníky (Alan Rickman), Kniha o klimatu zemí Koruny české (Zdeněk Vašků), Můj rok 1952 (Irena Tatíčková), Úzkokolejky (Richard Cila).

Dětská literatura 
Průvodce kubánské dívky čajem a budoucností (Laura Namey), Tygřík v nesnázích (Rachel Delahaye), Rty s příchutí vína (Aleš Novotný), Strážkyně moří 3. (Coral Riplay), Nela a ledový palác (Darcey Bussell).

Hudební
Jane utíká – Joy Fieldingová. Napínavá kniha o ztrátě paměti a hledání identity. Čte Marie Štípková - CD, MP3.
Lovec mafiánů – Karel Tichý. Syrově autentický  příběh elitního policisty, který během své kariéry  bojoval s nejtěžšími kalibry pražského podsvětí. Čte Hynek Čermák - CD, MP3.
Smrtící tajnosti – Robert Bryndza. Šestý díl případů vyšetřovatelky Eriky Fosterové. Čte Martin Stránský – CD, MP3.
Kněžna Ludmila – Hana Whitton. Román o mládí budoucí české světice jako velkoryse obsazená dramatická četba. V podání různých interpretů – CD, MP3.
Dítě, které v noci našlo slunce – Luca Di Fulvio. Historický román z 15. století. Čte Jan Drbohlav – CD, MP3.