Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 20°C - jasno

Pelhřimov

Knihovna nabízí novinky. Půjčit si můžete i trhák od Tarantina

Knihovna nabízí novinky. Půjčit si můžete i trhák od Tarantina

Hned několik nových titulů naskladnila v posledních dnech Městská knihovna Pelhřimov. Na prvním místě je třeba jmenovat exkurzi do světa kinemanografie v podání Quentina Tarantina. Tvůrce kultovních filmů Pulp Fiction, Kill Bill nebo Nespoutaný Django přichází s titulem Filmové spekulace. Tato kniha, uspořádaná podle klíčových filmů ze sedmdesátých let, z nichž všechny viděl poprvé jako mladý divák, je stejně intelektuálně přísná a pronikavá jako svižná a zábavná. Je to zároveň filmová kritika, filmová teorie, reportážní počin i úžasná osobní historie, a to vše je napsáno jedinečným „tarantinovským“ stylem.

Další vybrané novinky v pelhřimovské knihovně řadíme podle žánrů.

Beletrie:
Parsons, Tony: Lidé odvedle, Dobrylovský, Jiří: Království za džbán, Cantor, Jillian: Malý velký Gatsby, Repová, Hana: Neztrať mapu k mému srdci, Steel, Daniela: Špionka.

Naučné:
Šáchová, Petra: Manekýna za oltářem, Novák, Karel: Hoření dogmat, Tichý, Karel: Kudy kráčel zločin, David, Petr: Kokořínsko, Havlíček, Ondřej: Františkánskej živel,

Dětské:
Zoubková, Monika: Putování za miníšky, Flanagan, John: Hraničářův učeň 17., Lynch, Karen: Nezdolná, Froňková, Zuzana: Houbáci, Howarth, Daniel: Školička kreslení pro děti i dospělé.