Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 20°C - oblačno

Pelhřimov

Kniha Marion nabízí pohled do královské rodiny

Kniha Marion nabízí pohled do královské rodiny

Zajímá vás, čím se liší soukromý život urozených lidí od prostých. Zajímá vás odpověď na tuto otázku? Pak se vydejte do Městské knihovny Pelhřimov půjčit si knihu Marion. Autorkou neobyčejného knižního titulu je spisovatelka Fern Britton, která vypráví příběh Marion Crawfordové.

Ta si roku 1932 přivydělává na studium dětské psychologie. Souhrou náhod dostává na starost dcery vévody z Yorku – šestiletou Elizabeth a dvouletou Margaret. Fern Brittonová napsala strhující román o skutečné historické postavě – ženě, jež se stala svědkem uchvacující dějinné epochy. Zasvětila svůj život péči o budoucí královnu a její sestru. Díky ní můžeme nahlédnout za kulisy, za nimiž se odehrávalo dětství a mládí budoucí královny Alžběty II.

Další vybrané novinky v pelhřimovské knihovně řadíme podle žánrů.

Beletrie
Pomocnice (Freida McFadden), Škrtič (Kim Faber), Polibky svatojánské noci (Cornelia Engel), Mary (Anne Eekhout), Hvězdy nad statkem Falkensee (Luisa von  Kamecke).

Naučná literatura
Orákulum (Jan Drnek), Tak střílej (Emil Hruška), Gua sha pro obličej (Clive Witham), Makramé (Inge Walz), Zahradní architektura (Romana Michalková).

Dětská literatura 
Liška Eliška (Martina Urbanová), Kordélie a kloboučníci (Tamzin Merchant), Z Horní Lhoty až do Brazílie (David Slevinský), Ještěrky (Tereza Kopecká), Kouzelná trojčata (Laura Brown).