Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 20°C - jasno

Pelhřimov

Kino Vesmír uvede film, který sbírá jedno ocenění za druhým

Kino Vesmír uvede film, který sbírá jedno ocenění za druhým

Tak trochu v tichosti a bez velké reklamy do českých kin i do toho pelhřimovského míří film Zimní prázdniny. Americký snímek, který obsahuje prvky dramatu i komedie, ale zaujal filmové kritiky. „Získal dva Zlaté glóby, další ocenění ve Velké Británii, v Los Angeles či New Yorku,“ zmínila jen část cen vedoucí kina Vesmír Šárka Pithartová. I česká odborná scéna ho přijala více než vřele, prestižní portál ČSFD mu udělil výjimečné hodnocení 82%.

Film pojednává o třech lidech, kteří by vedle sebe za normálních okolností nevydrželi ani minutu. Osud tomu ale chce a musí společně strávit celé vánoční prázdniny. „Je to příběh postaršího profesora, který má pověst mrzouta. Dalším do party je student průšvihář. A trojici dotváří školní kuchařka, která nemá na Vánoce náladu, protože se právě dozvěděla, že její syn padl ve válce Vietnamu,“ vykreslila hlavní hrdiny filmu.

To, co by se zdálo zprvu nemožné, se postupem času mění. Nesourodá trojice si postupně k sobě hledá cestu. Film ukazuje, že někdy stačí projevit jen trochu dobré vůle k tomu, abyste poznali, že lidé mohou být ve skutečnosti jiní, než jací se zdají na první pohled.

Nejbližší program kina Vesmír:
MATKA V TRAPU
Pátek 23. 2. a neděle 25. 2. (20:00)

ZIMNÍ PRÁZDNINY
Sobota 24. 2. (20:00)

HLASY MRTVÝCH
Pondělí 26. 2. (20:00)

VÁLKA POLICAJTŮ
Úterý 27. 2. (20:00)

MADAM WEB
Středa 28. 2. pátek 1. 3. (20:00)

Kamil Vaněk