Dnes je 13.07.2024

Svátek má Markéta

ikonka pocasi 18°C -

Pelhřimov

Kino Vesmír se vrací k dělení Československa

Kino Vesmír se vrací k dělení Československa

Možná máte ty okamžiky stále v paměti. Psal se 31. prosinec roku 1992 a Československo se dělilo na dva samostatné státy. K tomuto historickému momentu se vrací film A máme, co jsme chtěli (na titulním snímku), který kino Vesmír uvede tuto neděli.

„Film tvůrci označili za tragikomedii, takže obsahuje vtipné i o poznání vážnější momenty,“ zve do pelhřimovského kina jeho vedoucí Šárka Pithartová. Děj nám nabízí sondu do jedné z tehdy častých česko-slovenských rodin, která slaví poslední den neobyčejného roku. Zapíjí ho borovičkou a s každým vypitým pohárkem atmosféra houstne. „Postupně si začínají některé věci vyříkávat. Vrací se do minulosti státu ale hlavně vlastní rodiny,“ naznačuje, kam se příběh bude vyvíjet.

Pokud dáte přednost jinému tématu, můžete zacílit na filmy Duna: Část druhá nebo milostný příběh manželského páru sériových vrahů, který má příznačný název Manžele Stodolovi. „Oba filmy už jsme v minulých dnech promítali. Vzbudily poměrně velký zájem diváků, rozhodně stojí za vidění,“ říká Šárka Pithartová.

Nejbližší program kina:
MATKA V TRAPU
Čtvrtek 7. 3. (20:00)

MANŽELÉ STODOLOVI
Pátek 8. 3. (20:00)

DUNA: ČÁST DRUHÁ
Sobota 9. 3. (20:00)

A MÁME, CO JSME CHTĚLI
Neděle 10. 3. (20:00)

PROTIVNÝ SPROSTÝ HOLKY
Pondělí 11. 3. (20:00)

GABRIELA SOUKALOVÁ: PRAVDA SE POŘÁD VYPLATÍ
Úterý 12. 3. (20:00)

JAK PŘEŽÍT SVÉHO MUŽE
Středa 13. 3. (15:00) - Seniorkino

Kamil Vaněk