Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Kino na začátku roku? Tři mušketýři a zážitek pro gurmány

Kino na začátku roku? Tři mušketýři a zážitek pro gurmány

Romantika, láska, sladká Francie a šermířské scény. Na to vše vás pozve kino Vesmír v úvodu nového roku. Ve čtvrtek 4.  a pátek 5. ledna promítne film Tři mušketýři: Milady (na snímku). „Film je z francouzské produkce, proto můžeme čekat, že se bude do značné míry držet románové předlohy. Počítat můžeme jen s mírným dobarvením děje příběhu,“ naznačila vedoucí kina Vesmír Šárka Pithartová.

V tomto případě se jedná o pokračování filmu Tři mušketýři: D'Artagnan, který jste mohli vidět na jaře minulého roku. „Příběh tří mušketýrů je ale tak notoricky známý, že určitě není nutné k dobrému zážitku z pokračování vidět první díl. Navíc se jedná o dva poměrně izolované příběhy,“ ujistila.

Za zmínku stojí i program ART kina. To ve středu 3. ledna uvede film Umění jíst a milovat. Zde je důležité upozornění: Pokud vyrazíte na promítání na malé scéně KD Máj, dobře se najezte! „Nebo si alespoň něco kupte něco na zub v předsálí v kavárně, aby to nebylo pro vás takové utrpení. Na filmových festivalech se při promítání v sálech mlaskalo. Nedivím se, ve filmu je spousta záběrů z kuchyně, neustále se něco vaří a smaží,“ s úsměvem upozornila Šárka Pithartová. 

Nejbližší program kina Vesmír:
LÍTÁ V TOM
Úterý 2. 1. (20:00)
Hlavní hrdina chce potěšit svou nemocnou matku, která touží po vnoučatech. A tak přesvědčí svou těhotnou sousedku, aby sehrála jeho nastávající ženu. Maminka se však zázračně uzdraví a hlavní hrdinové se tak zaplétají do pavučin lží.

UMĚNÍ JÍST A MILOVAT
Středa 3. 1. (19.00 - malá scéna KD Máj)
Film je pastvou pro oči a poctou francouzské gastronomii. Příběh o gurmána Dodina a jeho dvorní kuchařky, který společně přivádí na svět kulinářské skvosty. Historické filmové drama se odehrává v roce 1885 v údolí Loiry.

TŘI MUŠKETÝŘI: MILADY
Čtvrtek 4. 1 a pátek 5. 1. (20:00)
Jeden za všechny! Všichni za jednoho! Epické vyvrcholení filmové adaptace dobrodružného románu Alexandra Dumase staršího. D´Artagnanova láska Constance je unesena a mladý mušketýr je ve snaze ji zachránit donucen spojit své síly se záhadnou Milady de Winter.

MÁŠA A MEDVĚD 2 - DVOJITÁ ZÁBAVA
Pátek 5. 1. (17:00)
Máša a medvěd je kreslený seriál, který se těší velké oblibě po celém světě. Máša a její nový kamarád Měsíc Leden dělají vše pro to, aby v srdcích dospělých zažehly vánoční kouzlo a zachránili tak svátky.

Kamil Vaněk