Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - polojasno

Pelhřimov

Karlos a Jeden gól. To jsou netradiční exkurze do světa sportu

Karlos a Jeden gól. To jsou netradiční exkurze do světa sportu

Hned tři filmové premiéry nabídne v závěru tohoto a v příštím týdnu kino Vesmír. Těšit se můžete na snímky Aristokratka ve varu, Karlos a Jeden gól (na fotografii). „V prvních dvou případech se jedná o české filmy, které lidi tradičně táhnou. Ráda bych ale upozornila i na Jeden gól. I ten může nabídnout skvělou zábavu,“ láká do kina jeho vedoucí Šárka Pithartová.

Americký snímek produkce představuje jako úsměvnou komedii. Do jisté míry můžete čekat podobný typ filmu, jakým byly dnes už ikonické Kokosy na sněhu. „Přirovnání je na místě, ale nesedí úplně. Komedie ze sportovního prostředí nese i prvky dramatu,“ upozornila a k ději dodala: „Film je natočený podle skutečného příběhu fotbalového týmu Americké Samoy, který nechvalně proslul prohrou 31:0. V tu chvíli se ho ujímá trenér, který je zvyklý vyhrávat, a vítěze má udělat i z těchto absolutních outsiderů.“

Film Karlos je celovečerním dokumentem o zápasníkovi smíšených bojových umění a jednom z fenoménů dneška Karlosi Vémolovi. Je plný archivních a dosud nezveřejněných záběrů, vznikal patnáct let. Dozvíme se, kdo opravdu je Karlos Vémola a i to, jak se chová i mimo světla reflektorů.

Pro ty, kdo se chtějí zasmát, je dobrou volbou Aristokratka ve varu. Komediální příběh nás zavede na hrad Kostka. Na něm poklidný život hraběte, jeho manželky a dcery rozvíří příjezd dcery jejich právníka.

Nejbližší program kina Vesmír:
ARISTOKRATKA VE VARU
Pátek 19. 1., sobota 20. 1. a pondělí 22. 1. (20:00)

KRVAVÝ JOHANN
Neděle 21. 1. (20:00)

JEDEN GÓL
Středa 24. 1. (20:00)

KARLOS
Čtvrtek 25. 1. (20:00)

Představení pro děti:
MLSNÉ MEDVĚDÍ PŘÍBĚHY: NA PÓL!
Neděle 21. 1. (17:00)

Kamil Vaněk