Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 20°C - jasno

Pelhřimov

Jsme v divizi za nazdárky, říká trenér Zeman

Jsme v divizi za nazdárky, říká trenér Zeman

Sedm zápasů a jen čtyři body na kontě. Výkony fotbalistů FK Maraton po postupu do divize zůstávají za očekáváním. Po nedělní prohře 4:1 ve Ždírci nad Doubravou to přiznal i trenér Richard Zeman (na snímku). "Jsme zatím ve vyšší soutěži za pěkné nazdárky. Bohužel," nerozpakoval se namířit kritiku do vlastních řad.

Sebereflexe je v tomto případě na místě. Pelhřimov v uplynulé sezoně vyhrál krajský přebor doslova o parník, udivoval útočnou produktivitou i sebevědomím. Po postupu do republikové soutěže tápe. Poráží se vlastními chybami. "Ždírec není prvním soupeřem, kterého jsme posadili do sedla a darovali mu snadné vítězství. Na první i druhý gól jsme domácím přihráli sami, třetí jsme dostali do šatny z přetaženého rohu, na který byli hráči připraveni. Když si v poslední minutě soupeř vstřelil vlastní gól, tak jsme hned z rozehrávky inkasovali počtvrté."

Maraton je v tabulce na třinácté příčce. Méně bodů získali jen fotbalisté Velkého Meziříčí a Speřic. A právě Speřice do Pelhřimova dorazí v neděli. Pokud tento zápas neskončí tříbodovým ziskem svěřenců trenéra Richarda Zemana, bude na pořádné problémy zaděláno. Tým by tak hodně brzy musel začít hrát o holou záchranu soutěže.