Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Jeden život. To je snímek o utrpení i o lidské statečnosti

Jeden život. To je snímek o utrpení i o lidské statečnosti

Filmy dvou naprosto odlišných žánrů uvádí kino Vesmír v závěru tohoto týdne. Zatímco Franta mimozemšťan je doslova bláznivou komedií, snímek Jeden život hraje na podstatně vážnější strunu. „Jedná se o životopisný film o humanitárním pracovníkovi Nicholasi Wintonovi. Ten pomáhal při útěku židovským dětem z Němci okupovaného Československa,“ popsala zápletku vedoucí kina Vesmír Šárka Pithartová.

Americký film má premiéru ve čtvrtek 8. února a vše signalizuje, že o ni i o reprízy bude velký zájem. „Lidé už začali kupovat lístky v předprodeji. Věřím tedy, že je film nezklame. Podle mého názoru se jedná o povedený snímek, který by byl určitě vhodný i pro promítání pro školy,“ doplnila.

Veřejnost v posledních týdnech projevila velký zájem i o film Aristokratka ve varu. Komedii o hraběti Kostkovi a jeho rodině, kterou vyvede z klidu příjezd dcery právníka, bude kino Vesmír promítat v pondělí naposledy. „Film uvedeme už popáté. Tři ze čtyř předešlých představení byla prakticky vyprodaná,“ informovala Šárka Pithartová.

Nejbližší program kina Vesmír:
JEDEN ŽIVOT
Čtvrtek 8. 2. a neděle 11. 2. (20:00)

FRANTA MIMOZEMŠŤAN
Pátek 9. 2. a sobota 10. 2. (20:00)

ARISTOKRATKA VE VARU
Pondělí 12. 2. (20:00)

TANCUJ MATYLDO (Senior kino)
Středa 14. 2. (15:00)

Představení pro děti:
NOEMOVA ARCHA
Sobota 10. 2. (17:00)

Kamil Vaněk