Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Gymnazista Jan Brož zazářil v Zeměpisné olympiádě

Gymnazista Jan Brož zazářil v Zeměpisné olympiádě

Jsme naplněni radostí, protože našemu talentovanému studentovi, Janu Brožovi, se opět podařilo dosáhnout vynikajícího úspěchu! Po úspěšném postupu z okresního a krajského kola se zúčastnil celostátního kola 26. ročníku Zeměpisné olympiády, které se konalo na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze na Albertově.

Jeho schopnosti a znalosti byly podrobeny náročnému testu, který zahrnoval multimediální test ve Velké geologické posluchárně, terénní část v okolí Albertova, práci s atlasem a písemný test geografických znalostí. Jan Brož se v tomto vysoce konkurenčním klání nakonec umístil na parádním šestém místě.

Ale to není vše! Šesté místo a úspěšné řešení kategorie D ho činí náhradníkem na červencovou Mezinárodní geografickou olympiádu iGeo v Dublinu. Toto je obrovská pocta a důkaz jeho mimořádných schopností a úsilí.

Gratulujeme Honzovi k jeho fantastickým výsledkům na celostátním kole Zeměpisné olympiády. Jeho úsilí a talent jsou inspirací pro nás všechny a jsme hrdí, že můžeme mít takového vynikajícího zástupce na naší škole.

Mgr. Tomáš Jirsa, GYOA Pelhřimov