Dnes je 27.07.2024

Svátek má Věroslav

ikonka pocasi 26°C - zataženo

Izabela Hanzalová byla stříbrná v Lize Vysočiny

I v letošní šachové sezóně 2023/2024 se konal seriál turnajů Ligy Vysočiny mládeže v rapid šachu, který byl hraný jako Krajský přebor (KP) mládeže jednotlivců v rapid šachu. V zapojených okresních městech se konaly šachové turnaje mládeže v rapid tempu. Pro vyhlášení KP se započítávaly čtyři nejlepší výsledky z těchto turnajů. Poslední turnaj se konal v Jihlavě a po sečtení výsledků proběhlo vyhlášení krajských přeborníků - prvních třech míst v každé kategorii.

Do Pelhřimova putovala stříbrná medaile, kterou vybojovala Izabela Hanzalová (na snímku v červeném tričku), členka Šachového oddílu TJ Spartak Pelhřimov, z.s. v kategorii D10. V kategorii H12 získal bramborovou medaili s umístěním na celkovém 4. místě Radim Hejsek, bronzová medaile ho minula o pouhých 7 bodů. Hezkého úspěchu dosáhl i David Mazanec v kategorii H14 s umístěním na celkovém 12 místě oba z TJ Spartak Pelhřimov, z.s. a v  kategorii H16 Michal Wastl z DDM Pelhřimov s umístěním na 12. místě a Jakub Matejka z TJ Spartak Pelhřimov s umístěním o příčku níže.

Turnajů se účastnili hráči nejenom ze Šachového oddílu TJ Spartak Pelhřimov, z.s.,  z DDM Pelhřimov, ale i ze ZŠ Osvobození Pelhřimov.

Všem zúčastněným hráčům děkujeme za účast a reprezentaci nejen svých šachových kroužků, ale i města Pelhřimova. Přejeme hezké prázdniny a budeme se těšit na setkání v další šachové sezóně.