Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 20°C - oblačno

Pelhřimov

Imaginární přátelé zvou do kina především děti

Imaginární přátelé zvou do kina především děti

Zítra máme Den dětí a v právě v tento sváteční den uvede kino Vesmír film Imaginární přátelé. „Kombinuje hrané scény s animací. Je určený především pro děti z prvního stupně základních škol,“ sdělila Šárka Pithartová, vedoucí pelhřimovského kina.

Americký snímek jistě zaujme širší věkové spektrum diváků. Vypráví příběh obyčejné náctileté dívky. Bea má jedinečný „dar“ je schopná vidět imaginární přátele lidí ve svém okolí a povídat si s nimi. Fiktivními hrdiny filmu jsou právě ti imaginární přátelé, jimž už jejich dětští parťáci dospěli a zapomněli na ně. A právě Bea se těmhle „sirotkům“ rozhodne najít nové kamarády. „Pomáhá ji její soused, který má stejný dar. Z hledání nových přátel se stává dobrodružná výprava, při které není o překvapení nouze,“ pověděla.

Kino Vesmír v následujícím týdnu jinak cílí především na milovníky hudby. Reprízuje divácky úspěšný film o Petru Jandovi s názvem Django. Premiérově promítne snímek Priscilla. „Film vypráví o setkání na vojenské základně teprve čtrnáctileté Priscilly s Elvisem Presleyem, který v té době už je známým zpěvákem. Postupně nás přenese nás do světa koncertů, večírků, slávy, ale i nefungujících rodinných vztahů, nevěry, hádek a nenaplněných snů,“ zve do hlediště kina Šárka Pithartová.

Nejbližší program kina:
PRISCILLA
Sobota 1. 6. (20:00)

HAIKYU!! THE DUMPSTER BATTLE
Neděle 2. 6. (20:00).

DJANGO
Pondělí 3. 6. (20:00)

DAAAAAALÍ!
Středa 5. 6. (19:00 - Artkino, malá scéna KD Máj)

Pro děti:
IMAGINÁRNÍ PŘÁTELÉ
Sobota 1. 6. (17:00)

PRINCEZNA NA HRÁŠKU
Čtvrtek 6. 6. (17:00)

Kamil Vaněk