Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - polojasno

Pelhřimov

Hrozně nerad prohrávám, říká nový trenér hokejistů Jaroslav Bolf

Hrozně nerad prohrávám, říká nový trenér hokejistů Jaroslav Bolf

Kdo v sobotu v podvečer dorazí na pelhřimovský zimní stadion uvidí v akci nového trenéra. Poutníci v týdnu angažovali Jaroslava Bolfa. Jedná se především o reakci na současné postavení v tabulce Krajské ligy. V ní Pelhřimovu patří až devátá příčka. To je samozřejmě na loňského šampiona málo. „Jestli mě překvapuje, že je tým v tabulce tak nízko? Ano i ne,“ prohlásil nový kouč, který v minulosti v Pelhřimově trénoval mládežnické týmy a řadu současných hráčů áčka tak dobře zná.

„Už mám za sebou s kluky trénink a musím říci, že tým rozhodně není špatný. Naopak. Z tohoto důvodu je pozice v tabulce překvapivá. Na druhou stranu si musíte uvědomit, že všichni hráči jsou amatéři. Mají rodiny, práci a z tohoto důvodu se tým na ani jedno utkání nesešel v kompletním složení. Navíc tu nebyl trenér, kluci se koučovali sami ze střídačky,“ uvedl Jaroslav Bolf.

Ten pevně věří, že se mužstvo pod jeho vedením herně i výsledkově zvedne. „Kdybych v to nedoufal, tak bych tu nebyl. Já hrozně nerad prohrávám. Proto udělám vše pro to, abychom prohrávali co nejméně, a to samé čekám od všech kluků na ledě,“ tvrdí odhodlaně.

Pelhřimovu se v sobotu postaví do cesty Telč. Pro nového trenéra je to tým naprosto neznámý. „To ale nevadí. Byl bych rád, abychom na soupeře koukali co nejméně. Musíme se starat co nejvíce o sebe, přidat na pohybu a důrazu. Naším cílem bude vnutit soupeři naši hru,“ řekl.

Pokud dáváte před hokejem přednost jinému druhu sportu, máte o tomto víkendu v Pelhřimově na výběr. Ligové zápasy sehrají basketbalisté, v sobotu večer se florbalisté v rámci Národní ligy střetnou s Troopers. Neděle bude patřit fotbalistům Maratonu a jejich duelu se Starou Říší.

Víkendový sportovní program

Pátek 3. listopadu
Basketbal - jihočeská liga mužů: BK Pelhřimov - BK Tábor (20.00). Kuželky - divize: Pelhřimov - Nová Včelnice (18.30). Stolní tenis - okresní přebor 3: Pelhřimov F - Jiřice B (18.00).

Sobota 4. listopadu
Basketbal - 2. liga mužů: GBA Sojky Pelhřimov - Plzeň B (18.00), 2. liga žen: BK Pelhřimov - Podolí (16.00). Florbal - Národní liga mužů: Pelhřimov - Troopers (19.00), přebor Vysočiny mladších žáků: (9.00). Hokej - Krajská liga: Pelhřimov - Telč (17.00). Stolní tenis - krajský přebor 3: Pelhřimov C - J. H. Brod B (12.00), Pelhřimov C - Humpolec C (16.00).

Neděle 5. listopadu
Basketbal - 2. liga mužů: GBA Sojky Pelhřimov - Rokycany (11.00), 2. liga žen: BK Pelhřimov - Vlčice Žďár  (9.00). Florbal - 2. liga dorostenců: Pelhřimov - Bystřice n. P. (9.00), Pelhřimov - Žďár n. S. (14.00). Fotbal - divize: Pelhřimov - Stará Říše (14.00).