Dnes je 14.04.2024

Svátek má Vincenc

ikonka pocasi 10°C - zataženo

Pelhřimov

Hřiště Kalvárie je pro veřejnost otevřené zdarma

Hřiště Kalvárie je pro veřejnost otevřené zdarma

Chcete si zahrát fotbal na kvalitním hřišti? V Pelhřimově máte tu možnost a navíc zdarma. Pelhřimovská sportovní s.r.o. pro veřejnost zpřístupnila hřiště s umělým travnatým povrchem. „Naší snahou je zpřístupnit veřejnosti i ta naše atraktivnější sportoviště, která doposud sloužila pouze oficiálním sportovním organizacím. Po kladných zkušenostech se zpřístupněním atletického oválu tak přicházíme s podobným režimem i v případě hřiště Kalvárie,“ informoval Martin Mareš, jednatel společnosti (na snímku).

Hřiště je v době letních školních prázdnin veřejnosti volně přístupné denně od osmi do dvaceti hodin. Potřeba je ale počítat s možnou redukcí hodin v případě předem hlášených sportovních akcí a utkání. „Z tohoto důvodu je dobré sledovat naše webové stránky, kde máme vždy aktualizovaný rozpis využití všech našich sportovišť,“ doplnil.

„O zpřístupnění tzv. „Kalvárky„ jsme uvažovali již od počátku, kdy nám bylo jako městské servisní organizaci toto sportoviště s umělou trávou svěřeno (tj. od ledna 2022). Než jsme ale mohli náš záměr realizovat, bylo třeba ještě mnoho věcí přizpůsobit větší vytíženosti tohoto sportoviště. Bylo třeba vytvořit nový způsob organizace údržby 
a vůbec celkové péče o povrch hřiště,“ svěřil se.

Za tímto účelem byl pořízen profesionální stroj, který pomáhá udržovat v kondici umělou trávu, respektive podkladní granulát. Nainstalován byl systém bezpečnostních kamer a dalších bezpečnostních prvků, které přispějí k vyšší bezpečnosti při pohybu v rámci sportoviště. „Připravili jsme projekt kompletní výměny osvětlení celého areálu, kdy očekáváme jeho realizaci ihned po obdržení příslušných potřebných povolení. Ale ani toto ještě není konec. Chystáme toho ještě více. Vždy se snažíme být otevření přáním a věcným podnětům sportovců a chceme v součinnosti s nimi dále zlepšovat a rozvíjet pelhřimovská sportoviště a musím říci, že mne velmi těší stále rostoucí zájem sportovní veřejnosti o dění kolem sportu a rozvoje sportovišť v našem městě,“ uvedl Martin Mareš.