Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 22°C - zataženo

Pelhřimov

Hrdinové nebo padouši? Kino Vesmír uvede film o Mašínech

Hrdinové nebo padouši? Kino Vesmír uvede film o Mašínech

Pokud ještě nemáte program na tento víkend a volné chvíle v příštím pracovním týdnu, třeba vám ve výběru pomůže přehled filmů v kině Vesmír. Nabídkou nás provede vedoucí kina Šárka Pithartová.

Byli to ti dobří nebo ti zlí? Řeč je o bratrech Mašínech a otázce, kterou si klade spousta lidí. Film o neortodoxních bojovnících proti komunistickému režimu, či pro jiné obyčejných gaunerech bez úcty k lidskému životu, přichází do kin. Vesmír ho poprvé uvede ve čtvrtek 26. října. „Bratři (přiložené foto je z tohoto filmu) je film, který bych chtěla určitě vidět,“ říká Šárka Pithartová a dodává: „Film nedává odpověď na otázku, zda Mašínové byli hrdiny nebo padouši, spíše vypráví rodinný příběh. Je to o prostředí, v jakém žili, čemu čelili a čemu byly vystaveny jejich matka a sestra.“

Za zmínku bezpochyby stojí i film Anatomie pádu, který v Pelhřimově můžete vidět v pátek 27. října. „Snímek je velmi dobře hodnocený odbornou veřejností. Dostal nejvyšší ocenění na MFF v Cannes. Každopádně to bude hodně napínavá podívaná,“ zve do hlediště kina.

Děti jsou vděčnými diváky, což se ukázalo předminulý týden, kdy vyprodaly představení Tlapkové patroly. Teď je pro ně nachystána Zběsilá jízda. „Je to představení pro stejnou věkovou generaci jako Tlapková patrola. Užijí si ti nejmenší, děti do šesti let. Animovaný film vypráví příběh přátelství a touhy o splněném snu,“ naťukla děj Šárka Pithartová.

Nejbližší program kina Vesmír:
ZBĚSILÁ JÍZDA
Pátek 20. 10. (17:00)
Animovaný film plný dobrodružství a zábavy vypráví příběh pomalu pohybujícího se savce, který touží po rychlosti. Hlavní hrdina se ve snaze zachránit dům své babičky pouští do velkého čtyřdenního závodu v naději, že vyhraje pohár a splní si své závodnické sny.

TLAPKOVÁ PATROLA VE VELKOFILMU
Neděle 22. 10. (17:00)
Nejroztomilejší psí záchranáři se vracejí s dalším velkým dobrodružstvím. Zázračný meteorit, který spadne přímo do Adventure City, přinese hrdinům filmu báječné supershopnosti. Tyto superschopnosti bude chtít získat samozřejmě i někdo další… Ochrání tlapky opět své město?

VYMÍTAČ ĎÁBLA: VE ZNAMENÍ VÍRY
Neděle 22. 10. (20:00)
Legendární VYMÍTAČ ĎÁBLA  patří mezi nejděsivější filmy všech dob. Na rok přesně padesát let po jeho vzniku 
se do kin chystá jeho nová kapitola. Ďábel totiž nikdy nespí. 

GENERACE F
Pondělí 23. 10. (20:00)
Příběh Generace F se odehrává v New Yorku v blízké budoucnosti, kde dělají technologie život stále pohodlnější. Mladý pár plánuje rodičovství a Rachel se nechá zlákat nejmodernější technologií, která nabízí nový způsob, 
jak mít dítě. 

BRATŘI
Čtvrtek 26. 10. (20:00)
Historické drama, které vypráví jeden ze zásadních příběhů naší novodobé historie. Rodina Mašínových se v komunistickém Československu stává terčem pronásledování a bratři věří, že proti diktatuře lze bojovat jedině se zbraní v ruce. 

ANATOMIE PÁDU
Pátek 27. 10. (20:00)
Napínavé drama o rodině spisovatelky, která žije s manželem a nevidomým synem v chatě v Alpách. Jednoho dne je manžel Samuel nalezen mrtev. Byla to sebevražda, nešťastná náhoda, nebo může za smrt samotná spisovatelka Sandra?