Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Hřbitov čeká rozšíření, studie naznačuje podobu

Hřbitov čeká rozšíření, studie naznačuje podobu

Podoba městského hřbitova prošla v minulosti postupnými proměnami a rozšířením, ale bez jasného konceptu. Kapacita hřbitova je prozatím dostačující, obsazenost hrobovými místy je asi osmdesát až devadesát procent. Pelhřimovský hřbitov má i kolumbárium, kde je přes osm set kolumbárních schránek, avšak kapacita je již bohužel naplněna.

„Město Pelhřimov se dlouhodobě snaží uspokojit poptávku po kapacitách kolumbárií. Současná zařízení pokryjí poptávku jen z části, přičemž se jedná o prefabrikované stavební dílce nebo malá hrobová místa pro ukládání uren. Stávajícímu hřbitovu chybí vhodné a důstojné prostory kolumbárií,“ uvedl starosta Ladislav Med. „Plánujeme tedy vybudovat novou část hřbitova s náležitým standardem pro naplnění kapacit, které pokryjí poptávku v dlouhodobém horizontu a budou schopny přizpůsobit se i aktuálním potřebám,“ doplnil starosta.

Město Pelhřimov proto nechalo zpracovat Architektonicko-krajinářskou studii na rozšíření hřbitova na volné nevyužívané ploše v areálu hřbitova, která bude veřejnosti představena 24. října 2023 od 17 hodin na malé scéně KD Máj. Veřejnost bude seznámena s vizualizací a jednotlivými etapami plánované výstavby. Záměrem rozšíření je poskytnout důstojné a kultivované prostředí pro odpočinek našich předků a duchovní atmosféru pro rozjímání v dynamicky se rozvíjejícím Pelhřimově.

Podle studie je odhadovaná výše celkových nákladů všech etap výstavby 32 milionů korun. Městský hřbitov v Pelhřimově mají v současné době ve správě Technické služby města Pelhřimov.