Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 19°C - jasno

Pelhřimov

Hrajeme o záchranu. S tím jsme ale počítali, přiznal kouč Maratonu

Hrajeme o záchranu. S tím jsme ale počítali, přiznal kouč Maratonu

Není to důvod k jásání a ani propadák. Fotbalisté Maratonu v divizi přezimují na třináctém místě. Nováček soutěže získal v patnácti zápasech čtrnáct bodů a v tabulce pod sebe dokázal dostat tři vysočinské protivníky – Speřice, Velké Meziříčí a Starou Říši. „Chtěli jsme se blížit zisku dvaceti bodů. To se nám nepovedlo. Hrajeme o záchranu, ale s tím jsme tak nějak počítali,“ přiznal trenér Richard Zeman (na snímku).

Pelhřimov rozhodně netěžil z nováčkovského elánu. Hned v prvním zápase tvrdě narazil, když před vlastními fanoušky prohrál s Humpolcem. Následná vysoká prohra v Novém Městě (5:0) sebrala iluze i zbytku optimistů. „Začátek sezony nám utekl. Po sedmi kolech jsme měli jen čtyři body,“ připomenul kouč.

Od té chvíle se začalo prakticky hrát o záchranu. Maraton, který má jeden z nejmladších týmů v soutěži (22 let), střídal lepší výkony s horšími. Vyhrál v Tasovicích, po bodu přivezl z Lanžhotu či Havlíčkova Brodu. Na druhou stranu jsou tu zbytečné ztráty. Mrzí hlavně čtyři prohrané zápasy před vlastními fanoušky. Po Humpolci naplno v Pelhřimově bodovaly také týmy Polné, v té době poslední Břeclavi a Líšně B.

„V řadě zápasů jsme byli herně lepší, ale výsledek tomu neodpovídal. Bohužel nás trápila horší střelecká produktivita a také nás srážely laciné chyby. Přece jen se v Pelhřimově pět let divize nehrála, a i ti starší hráči, kteří s ní měli zkušenosti, si v krajském přeboru zvykli na jiné tempo. Museli jsme se okoukat. Na divizi si zase zvyknout,“ všiml si Richard Zeman. Pravdou je, že se jeho tým přece jen okoukal. Od poloviny podzimu už působil konkurenceschopněji. Za osm zápasů získal deset bodů.

Bylo by chybou myslet si, že tím je vyhráno. Naopak. Maraton na jaře čeká urputný boj o uhájení republikové soutěže. Posílení by bylo v tuto chvíli vhodné. „Pokusíme se o to,“ potvrdil trenér, ale jistý zdarem této snahy si není. „Musíme vyjít z reality. Lovíme v malém rybníku. Na Vysočině je spousta divizních týmů a těsno je i na Pelhřimovsku. Divizi tu hrajeme tři. Kvalitních hráčů je nedostatek.“

Pracuje tedy i s variantou, že se do záchranářské mise pustí se stávajícím kádrem. „Pokud se tak stane, budeme to muset přijmout. Věřím, že se nám povede z hráčů vymáčknout více než na podzim. Máme jeden z nejmladších týmů v soutěži. Prostor ke zlepšení tu vidím,“ zůstal optimistou.

I když venku panuje momentálně nefotbalové počasí, hráči Maratonu neodpočívají. Trénují dvakrát týdně. Jedná se ale spíše o dojezd sezony. Zimní přípravu jako takovou zahájí 12. ledna.

Kamil Vaněk