Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 21°C - jasno

Pelhřimov

Hokejový šlágr. Bude potřeba hodně střílet, ví Josef Vrátný

Hokejový šlágr. Bude potřeba hodně střílet, ví Josef Vrátný

Momentálně má formu jako hrom. Útočník pelhřimovských hokejistů Josef Vrátný v posledních dvou zápasech dosáhl hattricku. Bude se ze stejného střeleckého kousku radovat i v dnešním zápase proti Moravským Budějovicím? „Bylo by to krásné. Ale je třeba říci, že Moravské Budějovice jsou silnějším soupeřem než Velká Bíteš a Ledeč. Nastřílet jim hattrick, to by bylo něco. Větší radost mi ovšem udělá, když v zápase vyhrajeme,“ naznačil priority.

Pelhřimov do reprízy finále play-off posledního ročníku Krajské ligy Vysočiny půjde z pozice sedmého týmu tabulky. To hosté už nasbírali dvaadvacet bodů a lepší bilanci má jen vedoucí Světlá nad Sázavou. Chtělo by se říci, že je favorit jasný. Josef Vrátný s tím však nesouhlasí. „Nemyslím si, že by jím byly Moravské Budějovice. My jsme v loňské sezoně ukázali, že na ně doma zahrát umíme,“ připomenul vítězné zápasy.

Jarní finálová série už je sice dávno pryč, ale Pelhřimov po rozpačitém vstupu do nové sezony nabírá na tempu. Bodoval už v pěti zápasech za sebou. „Lepšíme se, je to znát. Cítíme to všichni, že se nám daří odrážet se ode dna,“ potvrdil produktivní útočník a trochu odhalil i recept na nejbližšího soupeře: „Mohla by na něj platit jednoduchost. Bude potřeba střílet co nejčastěji.“

Zápas špičkových týmů soutěže budou jistě rozhodovat maličkosti. I proto by se Pelhřimovu hodila co největší divácká podpora. „Věřím, že nás v tom diváci nenechají. Očekávám, že to bude krásný hokej a my se pokusíme své fanoušky nezklamat a zvítězit,“ slíbil Josef Vrátný. Zápas začíná v 19 hodin.

Kamil Vaněk