Dnes je 27.07.2024

Svátek má Věroslav

ikonka pocasi 30°C - zataženo

Hokejisté vyhráli Krajskou ligu. Moravským Budějovicím se pomstili

Mistři. Ve čtvrtém finálovém utkání Krajské ligy mužů Vysočiny zvítězili Ledním Medvědi na půdě Moravských Budějovic přesvědčivě 7:3 a stali se vítězi soutěže. Svému rivalovi tak vrátili loňskou finálovou porážku a mohou se chystat na baráž o postup do druhé ligy. „Jsme šťastní. Čtyři roky jsme po sestupu z druhé ligy na tento triumf čekali,“ svěřil se kapitán týmu Petr Votápek.

V závěrečném finálovém utkání  Pelhřimov nezačal dobře. V závěru první třetiny inkasoval a v polovině zápasu už byl ve dvoubrankové ztrátě. Pak ale přišel razantní obrat. Ještě ve druhé třetině se dvakrát prosadil Šulák, trefy Siříště, Mečiara, Vysloužila, Brabce a Vrátného už odstartovaly gejzír mistrovské radosti. „Co rozhodlo? Asi lepší fyzická kondice. Měli jsme tři vyrovnané lajny. To se o Moravských Budějovicích říci nedá. Bylo jen otázkou času, kdy se prosadíme,“ shrnul poslední finálové utkání Petr Votápek.