Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 22°C - oblačno

Pelhřimov

Hodina H se stala partnerem projektu DiSPO

Hodina H se stala partnerem projektu DiSPO

Hodina H se stala partnerem projektu DiSPO, což je zkratka pro Digital Outdoor Sports, v překladu Digitální outdoorové sporty. Dalšími partnery tohoto Erasmus+ projektu nalezneme v Rakousku, Itálii, Španělsku a Rumunsku. První setkání partnerských organizací se uskutečnilo v květnu v Rumunsku, kde proběhlo plánování jednotlivých kroků během dlouhodobého projektu.

„Cílem projektu je podpořit zapojení mladých lidí do sportovních aktivit v přírodě a zároveň využívání digitálních nástrojů, které propojí jednotlivé organizace, komunitu, mladé lidi a motivují ke zdravému životnímu stylu mládeže,“ vysvětlila Eva Havlíčková z Hodiny H.

V rámci projektu již byl vytvořen první výstup. Hodina H se zapojením dalších partnerů vytvořila brožuru, která zahrnuje průzkum mezi mladými. Mladí lidé se v průzkumu vyjadřovali k jejich vztahu ke sportu, zdravému životními stylu a roli digitálních nástrojů v jejich životě. Brožura také představuje příklady dobré praxe využití digitálních nástrojů v outdoorovém sportu. Trend digitalizace je ve všech oblastech a projevuje se nejvíc právě u mladých lidí a má vzrůstající charakter.

Během projektu se uskuteční setkání partnerských organizací a nejrůznější aktivity v místních komunitách jednotlivých organizací. Hodina H se těší na nové outdoorové aktivity a digitální nástroje, které může představit a vyzkoušet a hlavně na nové inspirace, příklady dobré praxe ze zahraničí a další prostor pro budoucí spolupráci na poli mezinárodních projektů.