Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 21°C - oblačno

Pelhřimov

Gymnázium a Obchodní akademie Pelhřimov pořádá Den otevřených dveří

Gymnázium a Obchodní akademie Pelhřimov pořádá Den otevřených dveří

Přemýšlíte, na kterou střední školu v příštím roce nastoupit? Ve středu 29. listopadu 2023 máme pro vás dveře dokořán! Ředitel školy Aleš Petrák a jeho zástupkyně Jana Daňhelová a Pavla Marešová vám podají ucelené informace o studiu spojené s prezentací studijních oborů nabízených pro školní rok 2024/2025.

Od 13.00 hod. do 17.00 hod. vás studenti provedou budovami gymnázia i obchodní akademie. V 15.30 hod. můžete na gymnáziu besedovat s vedením školy, kde mimo jiné získáte aktuální informace o novinkách v přijímacím řízení.

Pedagogové budou po celou dobu přítomni ve třídách a kabinetech. S radostí vás uvedou do tajů studia jejich specializací. V laboratořích a badatelských centrech budete svědky zajímavých pokusů, které si můžete i sami vyzkoušet. Vaší pozornosti jistě neuniknou experimenty zaměřené na statiku, rovnovážnou polohu a systém Pasco. Biologové zájemcům změří krevní tlak, vitální kapacitu plic nebo zanalyzují jeho kondici na moderním přístroji InBody. V případě, že budete mít zájem o mikroskopování, máme připravenou bohatou ukázku preparátů. Ve špičkově vybaveném pracovišti pro zkoumání vám rádi ukážeme práci s termokamerou a superoptickým mikroskopem.

Ukázku programování ve Scratchi, práci s Ozoboty a vyzkoušení výukových programů ve virtuální realitě zažijete v učebnách IVT. Zajímá vás 3D tisk? Rádi vás zasvětíme do tajů 3D tiskárny.

S průběhem odborných praxí vás seznámí učitelé odborných ekonomických předmětů. U připravených stánků můžete zhlédnout práci studentů ve fiktivních firmách.

Pro milovníky sportu máme připravenou lezeckou stěnu, ukázky sportovních tanců a bojových umění.

Učitelé cizích jazyků vám podají informace o zahraničních zájezdech, exkurzích, aktivitách s rodilými mluvčími a také o soutěžích.

Těšíme se na osobní setkání nejen s budoucími studenty, ale také s jejich rodiči. Všichni jste srdečně zváni!

Gymnázium a Obchodní akademie Pelhřimov