Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Galerie M zve na medvídky a realistické obrazy

Galerie M zve na medvídky a realistické obrazy

V sobotu 3. února se uskutečnila vernisáž výstavy Lenky Přesličkové a Ilony Frčkové. Výstava nese název Čarování s pájkou, jehlou a štětcem a potrvá do konce února. O hudební doprovod vernisáže se postarala ZUŠ Pelhřimov.

„Nápad udělat společnou výstavu přišel tak nějak sám. Jsme dlouholeté kamarádky a v umělecké tvorbě se navzájem podporujeme,“ uvedla Lenka Přesličková. Na výstavu přispěla šperky s minerály z cínu a mědi a uměleckými medvídky, které vytváří do prvorepublikové podoby. S nimi pravidelně získává úspěchy na uměleckých soutěžích, přičemž v listopadu loňského roku se na výstavě Doll Prague umístila na prvním místě v kategorii „Medvídek Teddy – miniatura“.

Druhou z vystavujících je Ilona Frčková. „S vystavováním jsem začala teprve před dvěma lety, ale tvorbě se věnuji dlouhodobě. S Lenkou společně vystavujeme už podruhé,“ svěřila se malířka. Zabývá se realistickou malbou na napnuté plátno nebo plátno na desce, kterou inspirují náměty z běžného života. Výstava nabízí ochutnávku její rozmanité umělecké činnosti, ať už se jedná o portréty, krajiny nebo zátiší.

Expozice výstavy je doplněna o pracovní list pro děti s tématem „Odkud se vzal plyšový medvídek?“, který vytvořila kurátorka Galerie M Anna Hamrlová.

Iva Pacnerová