Dnes je 27.07.2024

Svátek má Věroslav

ikonka pocasi 28°C - zataženo

Fotbalisté Maratonu v poháru postoupit nedokázali

Už v předkole skončila cesta fotbalistů FK Maraton v MOL Cupu. V testu před startem divizní sezony Pelhřimov v domácím prostředí nestačil na Havlíčkův Brod. "Postoupil šťastnější tým. My jsme neproměnili své příležitosti a inkasovali poměrně laciné góly," hodnotil duel trenér Richard Zeman, který ale viděl i dobré momenty svých svěřenců: "Na výkonu z první půle se dá stavět, ale musíme vychytat nedorazy při dohrávání gólových situací a být důraznější v osobních soubojích.

PELHŘIMOV - H. BROD 0:2

Úvodní minuty utkání patřily domácím. Byli na hřišti aktivnější a vytvořili si i více šancí. Například v 5. minutě po rohu Poula pálil Fikar, střela ale zamířila nad bránu hostí. V 17. minutě střílel po zemi po přihrávce Fikara Šimon, bránu také těsně minul. Ve 24. minutě se nejdříve pokoušel střelecky prosadit Morava, nebyl však úspěšný, stejně tak jeho spoluhráč Fialka z následné odrazky. Stejný hráč měl šanci na otevření skóre i ve 29. minutě, když po nepřehledné situaci před hostující bránou skončil míč za ní. Ve 44. minutě ještě poslal pěknou střelu směrem na hostujícího gólmana Panského Morava, přihrávku Smejkala ale nezužitkoval, pálil těsně nad. Těsně před poločasovým odchodem do kabin domácí zmrazil gól hostí po nepříjemné přízemní střele z pravé strany na 0:1.

I po změně stran si Pelhřimovští vytvořili několik šancí, bohužel je trápilo jejich neproměňování. V 50. minutě trefil Poul břevno, gól z následné dorážky nemohl být pro ofsajd uznán. V 65. minutě musel zasahovat domácí gólman Leška, když nohou vyrazil střelu Bajera. Následoval rohový kop v podání hostujících fotbalistů. Nebezpečí druhého gólu ale domácí obrana odvrátila. V 79. minutě bylo s domácími zle, za nastřelenou ruku byla nařízena penalta, kterou hosté střelou k tyči proměnili 0:2. Pelhřimovští se ještě snažili v závěru korigovat výsledek. V 85. minutě poslal před bránu zleva hezký centr Niederle, Mazáč bohužel hlavičkoval jen těsně vedle pravé tyče. Domácí nezužitkovali ani rohový kop v 88. minutě a následný závar před brodskou bránou, naopak se dopustili útočného faulu."

Góly: 45. Fikar, 78. Coufal (PK). Rozhodčí: Svoboda - Švehla, Pavlas. ŽK: 2:2. Diváci: 315. Poločas: 0:1. Pelhřimov: Holický - Zacha, Jiřík, Šimon, Viktora - Smejkal, Hotovec, Poul, Fikar - Morava, Fialka. Střídali: Leška, Mazáč, Niederle, Honzl.