Dnes je 29.02.2024

Svátek má 

ikonka pocasi 3°C - polojasno

Pelhřimov

Fotbalisté Maratonu mají za sebou úspěšnou sezonu

Fotbalisté Maratonu mají za sebou úspěšnou sezonu

Povedenou sezonu mají za sebou fotbalisté Maratonu. Ve výsledcích samozřejmě ční především postup prvního týmu do divize. Úspěšné byly ale i mládežnické týmy. Za soutěžemi se pro Pelhřimovské noviny ohlédl organizační pracovník a jeden z trenérů oddílu Martin Moravec.

Muži A - krajský přebor
Pod vedením trenéra R. Zemana ovládl náš A tým suverénně krajský přebor a čtyři kola před koncem si zajistil postup do divize. Daří se začlenění mladých odchovanců do kádru prvního týmu. Ve staronové soutěži chceme hrát důstojnou roli a hned první zápas nás čeká derby s Humpolcem.

Muži B - 1. B třída
Béčko mužů se pod vedením trenéra R. Pozníka pohybovalo v horních patrech 1. B třídy. Základní kádr byl velmi úzký, každý zápas se hrál prakticky v jiné sestavě. Přesto jde o výborný mezistupeň mezi dorosteneckým a dospělým fotbalem, hlavním cílem je stabilizovat kádr a dále dávat příležitost mladým hráčům.

Muži C - III. třída OP
Tým skládající se převážně z bývalých hráčů prvního týmu Pelhřimova skončil na 3. místě soutěže. Věk samozřejmě nikdo nezastaví a soupeři jsou stále mladší, nicméně po fotbalové stránce nemá naše céčko v soutěži konkurenci a je radost se na jeho zápasy dívat. Tým trenéra L. Přecha nikdy nenudí.

U19 starší dorost - divize
Skvělá podzimní a velmi špatná jarní část, tak by se dala charakterizovat sezóna starších dorostenců. Hlavní cíl mít republikovou soutěž i v dalším roce byl splněn. Vyzdvihnout je potřeba skvělá kooperace s A, B i C týmem dospělých. V sezóně tým vedli trenéři R. Pech a M. Hotovec, v průběhu jara pak L. Mitas.
 
U17 mladší dorost - divize
Pod vedením trenéra J. Sajnera hrál náš mladší dorost náročný, běhavý, přesto líbivý fotbal a během roku udělal velký progres. Přechod z žákovské do dorostenecké kategorie je jeden z nejtěžších, přesto i tady se daří začleňovat mladší hráče do týmu. 

U15 starší žáci - krajský přebor
Asi největší oslabení kvůli posunům do vyšších kategorií postihlo starší žáky. Přesto se tým vedený trenéry F. Hovorkou, M. Hájkem a R. Koubkem dostal do finálové šestky krajského přeboru a skončil na 5. místě. V nadcházející sezóně budeme mít i B tým starších žáků. 


U13 mladší žáci - krajský přebor
Naši mladší žáci patřili k nejlepším týmům krajského přeboru. Podzimní část vyhráli, v jarní části skončili třetí. Hlavním úkolem trenérů M. Moravce a L. Máci je připravit hráče na přechod z malých forem fotbalu na velké hřiště. I v této kategorii nám v příští sezóně přibyde B tým. 

Přípravky
V přípravkových kategoriích máme čtyři týmy hrající krajský přebor. Týmy máme rozděleny po ročnících, starší přípravka ročník 2012 a 2013, mladší přípravka ročník 2014 a 2015. Všechny naše ročníky patří k nejlepším v soutěži díky trenérům, kterými jsou M. Fridrichovský, T. Kadlec, J. Březina, Z. Pahr, J. Moravec, M. Bartoška, D. Martínek a J. Homolka. Hlavním cílem by měl být rozvoj individuálních dovedností hráčů.

Předpřípravky
Naši nejmenší trénují dvakrát týdně pod vedením M. Nováka, T. Vacka a T. Bečky. Zápasy ještě nehrají, naším cílem je probudit v nich vášeň k fotbalu a navyšovat počty dětí 
v této kategorii.