Dnes je 27.07.2024

Svátek má Věroslav

ikonka pocasi 28°C - oblačno

Fotbalisté Maratonu mají za sebou úspěšnou sezonu

Povedenou sezonu mají za sebou fotbalisté Maratonu. Ve výsledcích samozřejmě ční především postup prvního týmu do divize. Úspěšné byly ale i mládežnické týmy. Za soutěžemi se pro Pelhřimovské noviny ohlédl organizační pracovník a jeden z trenérů oddílu Martin Moravec.

Muži A - krajský přebor
Pod vedením trenéra R. Zemana ovládl náš A tým suverénně krajský přebor a čtyři kola před koncem si zajistil postup do divize. Daří se začlenění mladých odchovanců do kádru prvního týmu. Ve staronové soutěži chceme hrát důstojnou roli a hned první zápas nás čeká derby s Humpolcem.

Muži B - 1. B třída
Béčko mužů se pod vedením trenéra R. Pozníka pohybovalo v horních patrech 1. B třídy. Základní kádr byl velmi úzký, každý zápas se hrál prakticky v jiné sestavě. Přesto jde o výborný mezistupeň mezi dorosteneckým a dospělým fotbalem, hlavním cílem je stabilizovat kádr a dále dávat příležitost mladým hráčům.

Muži C - III. třída OP
Tým skládající se převážně z bývalých hráčů prvního týmu Pelhřimova skončil na 3. místě soutěže. Věk samozřejmě nikdo nezastaví a soupeři jsou stále mladší, nicméně po fotbalové stránce nemá naše céčko v soutěži konkurenci a je radost se na jeho zápasy dívat. Tým trenéra L. Přecha nikdy nenudí.

U19 starší dorost - divize
Skvělá podzimní a velmi špatná jarní část, tak by se dala charakterizovat sezóna starších dorostenců. Hlavní cíl mít republikovou soutěž i v dalším roce byl splněn. Vyzdvihnout je potřeba skvělá kooperace s A, B i C týmem dospělých. V sezóně tým vedli trenéři R. Pech a M. Hotovec, v průběhu jara pak L. Mitas.

U17 mladší dorost - divize
Pod vedením trenéra J. Sajnera hrál náš mladší dorost náročný, běhavý, přesto líbivý fotbal a během roku udělal velký progres. Přechod z žákovské do dorostenecké kategorie je jeden z nejtěžších, přesto i tady se daří začleňovat mladší hráče do týmu.

U15 starší žáci - krajský přebor
Asi největší oslabení kvůli posunům do vyšších kategorií postihlo starší žáky. Přesto se tým vedený trenéry F. Hovorkou, M. Hájkem a R. Koubkem dostal do finálové šestky krajského přeboru a skončil na 5. místě. V nadcházející sezóně budeme mít i B tým starších žáků.

U13 mladší žáci - krajský přebor
Naši mladší žáci patřili k nejlepším týmům krajského přeboru. Podzimní část vyhráli, v jarní části skončili třetí. Hlavním úkolem trenérů M. Moravce a L. Máci je připravit hráče na přechod z malých forem fotbalu na velké hřiště. I v této kategorii nám v příští sezóně přibyde B tým.

Přípravky
V přípravkových kategoriích máme čtyři týmy hrající krajský přebor. Týmy máme rozděleny po ročnících, starší přípravka ročník 2012 a 2013, mladší přípravka ročník 2014 a 2015. Všechny naše ročníky patří k nejlepším v soutěži díky trenérům, kterými jsou M. Fridrichovský, T. Kadlec, J. Březina, Z. Pahr, J. Moravec, M. Bartoška, D. Martínek a J. Homolka. Hlavním cílem by měl být rozvoj individuálních dovedností hráčů.

Předpřípravky
Naši nejmenší trénují dvakrát týdně pod vedením M. Nováka, T. Vacka a T. Bečky. Zápasy ještě nehrají, naším cílem je probudit v nich vášeň k fotbalu a navyšovat počty dětí