Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 18°C - oblačno

Pelhřimov

Fotbalisté i jejich fanoušci pomohli pelhřimovské nemocnici

Fotbalisté i jejich fanoušci pomohli pelhřimovské nemocnici

Po dlouhých třiapadesáti letech se v neděli 6. srpna fotbaloví fanoušci dočkali divizního derby mezi Pelhřimovem a Humpolcem. Utkání mělo i charitativní podtext. Hráči obou týmů mezi sebou vybrali částku ve výši 8500 korun, kterou darovali dětskému oddělení nemocnice a Reality 11 Humpolec věnovaly dětskému oddělení částku ve výši 5000 korun. Do charitativní akce se rovněž zapojili fanoušci a přispěli darováním hraček a dalších dárků.

Tato iniciativa má za cíl přinést úsměv do tváře těm nejmenším a zpříjemnit jejich pobyt v nemocnici. 
„Nemocnice Pelhřimov si z celého srdce váží tohoto charitativního gesta ze strany fotbalových klubů FK Maraton Pelhřimov a AFC Humpolec. Je pro nás velkou radostí a ctí, že kluby pamatují na děti v našem regionu, které procházejí obdobím léčby. Děkujeme nejen za finanční dar, který bude využit na dětském oddělení, ale také za krásné plyšové hračky a dárky, které určitě potěší naše malé pacienty,“ sdělil náměstek pro rozvojové činnosti Nemocnice Pelhřimov Jiří Běhounek.

Počin fotbalistů obou klubů i fanoušků ocenil také starosta Pelhřimova Ladislav Med. „Podpora nemocnice se mi velmi líbí. Byla to vydařená akce a je dobře, že se do ní mohli zapojit nejen samotní fotbalisté ale i fanoušci.“
Spolu se starostkou Humpolce Alenou Štěrbovou obstarali slavnostní výkop. Následně pak utkání, kterému bylo přítomno 842 platících diváků a skončilo vítězstvím hostů (2:1), sledovali z hlediště. „Fotbal se mi líbil. Samozřejmě krom výsledku. Škoda, že Pelhřimov nevyhrál. Snad se to zlepší a diváci budou mít více radosti. Na první zápas jich přišlo hodně, což mě potěšilo,“ zmínil se starosta Pelhřimova.