Dnes je 29.02.2024

Svátek má 

ikonka pocasi 4°C - zataženo

Pelhřimov

Fórum mládeže se zamýšlelo nad aktuálními problémy města

Fórum mládeže se zamýšlelo nad aktuálními problémy města

Fórum mládeže Pelhřimov – tak se jmenuje společný projekt Zdravého města a MA 21 Pelhřimov a Hodiny H, jehož cílem je dát mladým lidem příležitost, aby se vyjádřili k dění ve městě a podíleli se na řešení jeho aktuálních problémů. Toto setkání se uskutečnilo v úterý 16. května na malé scéně kulturního domu Máj a kromě zástupců místních základních a středních škol a pořádajících organizací se jej účastnili představitelé města Pelhřimova. 
V úvodu přivítal účastníky místostarosta Karel Kratochvíl.

Program pak pokračoval vstupem do tématu participace, informacemi k Fóru mládeže 2022, definováním klíčových témat pro mládež v Pelhřimově a ustavením pracovních skupin, ve kterých se mládež společně s odborníky z městského úřadu zamýšlela nad konkrétními oblastmi (kultura, sociální věci, školství, doprava, samospráva města). Následovaly prezentace poznatků z těchto skupin a diskuse. „Fórum hodnotím pozitivně a optimisticky.  Cítím, že si vedení města klade spolupráci s mládeží za jednu z priorit, což se projevilo i v plánování akce. Zároveň se nám otevřel prostor na efektivnější kroky, které by mohly vést k užší spolupráci vedení města s mladými lidmi,“ vyjádřila se Iva Maciá z Hodiny H.

Spokojen odcházel i místostarosta Karel Kratochvíl. „Spolupráce tu byla skvělá. Pro mě se jednalo o určitý návrat ke školnímu prostředí. Zároveň jsem cítil, že mládež s námi chce mluvit, prezentuje své názory i naslouchá. Je skvělé, že nastupující generace má zájem ovlivňovat dění ve městě.“