Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 21°C - jasno

Pelhřimov

Florbalisty Spartaku v divizi povede Jan Knězů

Florbalisty Spartaku v divizi povede Jan Knězů

Už s novým trenérem zahájili přípravu na sezonu florbalisté pelhřimovského Spartaku. Jana střídá Jan, místo Kotena bude pelhřimovské lavičce velet Knězů. Pro něj se jedná o výraznou změnu rolí. „Skončil jsem jako hráč, budu už jen trenér,“ informoval bývalý kapitán týmu.

Pelhřimov se musí vyrovnat s nepříjemností. V dubnu neúspěšně bojoval v play-down Národní ligy, po sedmizápasové sérii ho postihl pád do divize. Půjde to rychle zpátky? „V první řadě musíme tým stabilizovat a pak jít cestou postupných cílů,“ prohlásil nový kouč.

Je to možná opatrné, ale pochopitelné. V kabině Spartaku už nebude Lukáš Zrzavý (odchází za prací do Rakouska), který byl bez přehánění naprosto klíčovým hráčem. Držel si průměr jednoho kanadského bodu na zápas. Dalším důvodem, který stojí proti rychlému vyhlašování postupových cílů, je systém divize. Po základní části následuje play-off. Teprve tam se bude rozhodovat o možném návratu do republikové soutěže. A boje ve vyřazovací části začnou za více než půl roku.

U prvního mužstva Spartaku je Jan Knězů zatím sám. To by se mělo změnit, počítá se s doplněním realizačního týmu. „Asistenty v tuto chvíli hledám. Nějaké kluky už jsem oslovil, zatím to ale nedopadlo,“ uvedl.

Kamil Vaněk