Dnes je 14.04.2024

Svátek má Vincenc

ikonka pocasi 10°C - zataženo

Pelhřimov

Florbalisty čekají zápasy pravdy. Začíná play-down

Florbalisty čekají zápasy pravdy. Začíná play-down

Teď už končí veškerá zábava a jde do tuhého. Pokud chtějí florbalisté pelhřimovského Spartaku zůstat v Národní lize i pro příští sezonu, potřebují vyhrávat. Začít s tím musí co nejdříve, ideálně už v sobotu v prvním zápase play-down proti Královu Dvoru. „Série je dlouhá, první zápas asi nebude ten úplně nejdůležitější, ale tím neříkám, že není potřeba ho vyhrát. Naopak, dobrý vstup by nám mohl hodně pomoci,“ vyjádřil se trenér týmu Jan Koten.

Jeho svěřenci už si to s Královým Dvorem rozdali minulou sobotu, zápas končil boje v základní části třetí nejvyšší soutěže. Ačkoliv Spartak vyhrál 5:3, byl kouč poměrně kritický. „Cítil jsem potřebu upozornit na chyby, které se staly. Nemá smysl říkat si, že bylo všechno dobré, zvlášť ne v tuto chvíli,“ vysvětlil styl hodnocení posledního zápasu.

Pelhřimov by měl jít do zápasu, který začne v tělocvičně ZŠ Osvobození v tradičních 19 hodin, prakticky kompletní. „Všichni klíčoví hráči by měli být k dispozici. Problémy se zraněním ruky má jen Vojta Mozr,“ informoval Jan Koten.

Série play-down se hraje na čtyři vítězná utkání. Je tedy teoreticky možné, že se Pelhřimov během následujících šesti týdnů potká s Královým Dvorem sedmkrát. Opravdu tak daleká cesta může být za záchranou. Poražený ze série už nebude mít možnost opravy, s definitivní platností sestoupí do divize. Vítěz bude jen v polovině cesty. Třetiligovou vstupenku si následně bude muset vybojovat v sérii s poraženým z třetího kola divizního play-up.

Sport o víkendu v Pelhřimově

Pátek 23. února
Kuželky - divize: Pelhřimov - Blatná (18.30). Stolní tenis - okresní přebor 1: Pelhřimov D - Horní Ves (18.00).
Sobota 24. února
Florbal - zápas play-down Národní ligy mužů: Pelhřimov - Králův Dvůr (19.00), 2. liga dorostenců: Pelhřimov - Bystřice n. P. (9.00), Pelhřimov - Žďár n. S. (14.00). Fotbal - příprava: Pelhřimov - J. Hradec (15.00).
Neděle 25. února
Florbal - turnaj Ligy Vysočiny elévů (9.00). Fotbal - příprava žáků: Pelhřimov - Bedřichov (9.00 starší, 11.00 mladší).

 Kamil Vaněk