Svátek má Ctibor

ikonka pocasi 15°C - jasno

Pelhřimov

Florbalisté v poháru postupují, poradili si s Benešovem

Už ve čtvrtém kole Poháru českého florbalu jsou hráči pelhřimovského Spartaku. Rozhodla o tom nedělní výhra 6:3 nad Benešovem. "Vstup do zápasu byl z naší strany dobrý a aktivní. Pak jsme polevili, soupeř srovnal. Od druhé třetiny Benešov hrozil jen po našich chybách. Když jsme hráli rychle na míčku, měli jsme hru pod kontrolou. Škoda řady nedůsledností při bránění. Celkově to byl povedený výkon, pochvala patří všem hráčům. Díky soupeři za utkání a skvělým divákům za podporu," glosoval duel trenér vítězů Jan Koten. Pelhřimov se v dalším kole potká s Náchodem.

PELHŘIMOV - BENEŠOV 6:3
Jak už bylo zmíněno, Spartaku vyšel úvod utkání. Radoval se hned z prvního útoku, kdy míček procedil do sítě Kocián. Herní převahu modrých potvrdil vlastní gól Benešova ve 13. minutě. Pak si Pelhřimov vybral slabší chvilku a za nesoustředěnost a menší důraz draze zaplatil. V rozmezí patnácti vteřil překonali Domkáře Tůma a Poláček. Ve druhé části přišlo zlepšení domácích. Za necelé tři minuty jim vrátil vedení Zrzavý, ve 36. minutě se do střelecké listiny zapsal Vlach. Jeho autorský podpis nesla i další změna skóre ve 47. minutě. Benešov korigoval až dvacet jedna vteřin před koncem. Na trefu Lukáše, ale ještě stihl odpovědět Knězů.

Branky: 1. Kocián, 13. vlastní, 23. Zrzavý, 36. a 47. Vlach, 60. Knězů - 18. Tůma, 18. Poláček, 60. Lukáš. Rozhodčí: Novák a Stejskal. Vyloučení: 2:4 - bez využití. Diváci: 100. Třetiny: 2:2, 2:0, 2:1.