Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Florbalisté splnili v poháru povinnost. Nic víc

Florbalisté splnili v poháru povinnost. Nic víc

Florbalisté Spartaku postoupili do druhého kola Poháru Českého florbalu. Naplnili tak papírové předpoklady, ale na turnaji Chýnově skončili až třetí a navíc herně neoslnili. Kritický byl ostatně i trenér týmu Jan Koten: „Širší kádr áčka vybojoval pouze dvě výhry, což je určitě za očekáváním. Zklamáním byl výkon řady hráčů, kteří se perou o místo v áčku a v tomto herním testu neuspěli. Naopak několik dalších ukázalo dostatečný potenciál pro Národní ligu. Z tohoto pohledu to byly užitečné čtyři zápasy,“ hodnotil.

 Pelhřimov nejprve měřil síly s Meťákem české Budějovice. V zápase získal dvoubrankové vedení, které následně ztratil a o vítězství 3:2 rozhodl až v samém závěru. V duelu s Milevskem Spartak doplatil na nízkou produktivitu, v závěru chybělo i patřičné nasazení. To v součtu přineslo vysokou prohru 8:2.

 Ani utkání s papírově nejslabším soupeřem nebylo procházkou růžovým sadem. Pelhřimov odpor Vimperka zlomil až v polovině třetí třetiny, aby nakonec vyhrál 7:3. V posledním duelu proti Světlé nad Sázavou měl sice Spartak herně navrch, ovšem větší hodnotu měla bojovnost soupeře. Tým z Havlíčkobrodska slavil výhru 6:5.

 Ve druhém kole Poháru českého florbalu se Pelhřimov utká již v pátek 25. srpna s Jindřichovým Hradcem. Hraje se ve sportovní hale v Jindřichově Hradci od 20.00 hodin.

Zdroj: www.florbalpe.cz