Svátek má Ctibor

ikonka pocasi 3°C - oblačno

Pelhřimov

Florbalisté Spartaku mají první body. Zdolali Písek

Po prohře v úvodním kole Národní ligy přišel úspěšný reparát. Florbalisté Spartaku v domácím prostředí zdolali Písek. "Dokázali jsme vstřelit důležité branky a ve hře pět na pět jsme dostali gól až v samém závěru po totálním zkratu. Dnes nás zdobila bojovnost i velké množství zablokovaných střel a výborný výkon brankáře," hodnotil duel trenér Pelhřimova Jan Koten. Ten se ale odmítl opájet přehnaným optimismem a i po vítězném zápase upozornil na nedostatky svých svěřenců. "Dva góly v našem oslabení budiž varovováním do dalších utkání. Od druhé třetiny jsme nebyli dostatečně přesní v útočné fázi," dodal.

Pelhřimov těžil ze skvělého vstupu do zápasu. Dvoubrankové vedení mu zajistil Martin Blažek a v 16. minutě Ladislav Běhounek zvýšil na 3:0. Kdo čekal jednoznačný zápas, ten se šeredně mýlil. Písek ve druhé třetině zřetelně přidal na tempu a pravidelně zaměstnával pelhřimovského gólmana Domkáře. Ten však chytal ve velké pohodě a kapituloval jen ve 39. minutě, kdy na něj vyzrál Kolínský.

Nerozhodla ani v pořadí čtvrtá branka Spartaku, kterou po necelých třech minutách třetí třetiny zaznamenal Blažek. Hosté v poslední desetiminutovce zápas pořádně zdramatizovali. O korekci odstupu na rozdíl jediné branky se postarali Prčík a Měřička. Víc ovšem Písek už nestihl. Navzdory tomu, že ve třetí třetině na branku domácích vyslal deset střel a v samém závěru se o vyrovnání pokoušel při hře bez brankáře.

PELHŘIMOV - PÍSEK 4:3
Branky:
10., 15. a 43. Blažek, 16. Běhounek - 39. Kolínský, 52. Prčík, 59. Měřička. Rozhodčí:Knap a Kolář. Diváci: 102. Třetiny:3:0, 0:1, 1:2.